Ocena kierowcy - Opel Zafira A

Silnik 2.2 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Zafira A 2.2 16V 147KM 108kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : ilość miejsca .
Karoseria : Trochę to,eszcza plastiki w kabinie ale da się też i ten mankament usunąć stosując silikon bezbarwny na łączeniach.
Całość oceniam na 5 gwiazdek z minusem. Ale autko polecam. Szczególnie z tym automatem.
Bierze olej mimo niewielkiego przebiegu. 235tys km Wcześniej tez bral i to chyba jest jego spory minus. Musze pamiętać o sprawdzaniu ilości oleju na bagnecie i zawsze mieć w bagażniku dolewkę Pozatym bez awarii poza cewką ktora padła i trzeba było wymienić.
Bezawaryjna . Super sie jezdzi z tym automatem. Nie szarpie , płynnie zmienia biegi. Mam przycisk sport który podbija obroty i wyprzedzanie wtedy jest przyjemnością. Dodatkowo mam tez wersje z funkcją snów, czyli wygrzebywania się ze śniegu. Zimą gdy jest dużo śniegu nieoceniona pomoc. To naprawdę pomocna funkcja i w przyszłości jak bede kupowal inne auto to mój automat musi mieć ten przycisk.
komfortowy choc na zakrętach sie lekko kładzie. Ale to rodzinny van wiec jest ok. Zawieszenie nie stuka mimo ze drogi mamy dziurawe.
Super duzo miejsca we wnętrzu na pierwszym jak i na drugim rzędzie . Trzeci rozkladany rząd raczej dla dzieci lub niższych osób. Bagażnik bardzo duży. Przewiozłem lodówkę bez problemu .
Widoczność rewelacyjna. Do przodu i do tyłu! Nowsze auta maja z tym broblem bo są napompowane i elementy karoserii i słupki zasłaniają. W tym aucie nie ma tego problemu.
Ok
Działa poprawnie. Klima chłodzi jak trzeba ogrzewanie szybko zimą nagrzewa wnętrze. Nawet drugi rząd siedzen ma sprawną wentylacje i tam też szybko działa.
duzo miejsca z przodu i z tyłu. Dodatkowo regulowana kanapa z tyłu. Na głowę tez sporo miejsca . Mam 194 cm wzrostu i mieszczę sie za kierownica bez problemu. Jak na ten rocznik to mam kierownoce regulowana w dwóch płaszczyznach.
Jest ok. Powyżej 140 km/h robi się głośno w kabinie. Ale tymi prędkościami codziennie nie jeździmy. Do 130km/h jest w miarę cicho a do 100km/h jest ok
Silnik 2.2 benzyna super oszczędności nie pokazuje. Miasto 12-14 litrów gazu ale miasto zakorkowane. Poza miastem schodzimy bez problemu poniżej 9 litrów gazu. Przy oszczędnej jeździe 7 l gazu LPG
Patrząc na ceny tych aut w 2020roku to moje auto kosztuje średnio teraz okolo 5000zl jak za taka cene auto jest godne polecenia.
U mnie mało awari . Nawet elektryka sie trzyma, ostatnio tylko cewka była do wymiany. Malo awari to może dlatego ze mam bogata wersje a nie przysłowiowego golasa. Wiadomo ze trzeba na bieżąco wymieniać elementy eksploatacyjne typu klocki tarcze hamulcowe, łożyska , żarówki, świece czy olej. Poza tymi elementami brak awarii.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V 147KM 108kW [l/100km]