Lista ocen Peugeot 106 I 1.0 45KM 33kW 1991-1996 (69) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krystian5476
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Ogrzewanie przy rozgrzanym silniku (po około 5 minutach od uruchomienia) może szybko zamienić Twój samochód w saunę :) Mam nadzieje że nie wpływa to zbyt mocno na spalanie, gdyż ogrzewanie włączam niemal codziennie dla komfortu.. Wentylacja w tym aucie nic nie daje. Pozostaje tylko otworzyć dach bądź opuścić szyby.
~Unheilig76
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Wady: brak nawiewów w środkowej części konsoli, (niektóre wersje miały, moja niestety nie) Zalety: Wnętrze nagrzewa się szybko, jest ciepło nawet w największe mrozy. Dmuchawa jest wydajna, choć jej żywot dobiega już konca- niekiedy piszczy niemiłosiernie. Wystarczy wyłączyć, odczekać i włączyć i już jest ok:)
~szater
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Wentylacja? Działa. Tyle można o niej powiedzieć. Czasami śmierdzi spalinami z silnika, ale w zimie dość niezawodna i szybko się nagrzewa. Tylko ogrzewanie tylnej szyby mi wysiadło, ale powiedzmy szczerze, że po 12 latach użytkowania miało do tego pełne prawo.
~Tom
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Ogrzewanie w tym aucie jest doskonałe. Nawet przy 30 stopniowych mrozach już po po przejechaniu kilkuset metrów dmucha przyjemnym ciepłem. Zjawisko parowania szyb praktycznie nie występuje ;-) Wentylacja bez rewelacji, dobrze że jest szyberdach.
~jar
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Jeśli chodzi o zimę to grzanie super nie wysiedzi tak gorąco, zaparowane szyby trzeba czekać trochę zanim odparują i podczas jazdy tez wentylator musi chodzić. Czasem wentylator hałasuje ale wystarczy trochę WD i jest ok
~nasoniv@yahoo.com
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Jak auto nie jest zapowietrzone to nagrzewa sie w miare szybko, wentylacja rowniez nie jest beznadziejna, tyle tylko ze nie wiem po co sa te stopnie skoro dmucha tylko na najwyzszym
~Norbilg@tlen.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Dobra nie widzać wad, może poza tym że nie moge wyłapać momentu kiedy wlot powietrza jest zamknięty. Albo wieje zimnym albo ciepłym powietrzem. Ale może tak ma być ?
~mfogtman@op.pl
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Ogrzewanie bardzo dobre, szybko silnik się nagrzewa. W zimę nie wytrzyma się w aucie przy ogrzewaniu na full. Wentylator czasem trzeba przeczyścić bo wydaje dziwne dźwięki.
~Maestro
Hatchback 1.0 45KM 33kW
mam ciężką nogę więc z ogrzewaniem nie ma problemu. Co do wentylacji: brak klimy latem daje we znaki, a sam wentylator po kilku latach używania do cichych nie należy
~littlejacob
Hatchback 1.0 45KM 33kW
W upalnym korku przy włączonym wentylatorze i otwartych szybach idzie się usmażyć. W trasie wystarczy sam zimny nawiew przy zamkniętych szybach.