Lista ocen Peugeot 106 II (103) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 121 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BZ
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wielu narzeka, że za gorąco, ale akurat dla zmarźlaków świetnie - b. szybko robi się ciepły. Z drugiej strony bez klimatyzacji w lato to już samochód tylko dla młodych, co mało co im przeszkadza. Otwarte okna na full, a w środku i tak łaźnia latem. W tym samochodzie przekonałem się, że klimatyzacja jest jednak potrzebna.
~Sportivo
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
W zimie auto szybko się grzeje i daje dużo ciepła natomiast w lecie chłodzenie powietrzem z zewnątrz to nie chłodzenie. Trzeba zaznaczyć, że dmuchawa na najwyższym trzecim biegi bardzo głośno chodzi. Ciężko też ustawić średnią temperaturę - jest albo gorąco albo można wyłączyć grzanie.
~Dominik
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Brak filtra kabinowego. Czasami po odkręceniu dmuchawy wpada syf do środka. Brakuje mi klimatyzacji, ale to wina braku dokupionej opcji w samochodzie. W zimowe dni w autku mam cieplutko jak pod kominkiem. Pug potrafi nagrzać kabinę w (sprawdzałem!) 3,5 minuty.
~BernardP
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Nawiew pozbawiony filtra powierza dzięki czemu liście i inne paskudztwo wlatuje do kabiny. Zaskakuje ogrzewanie, w ciągu kilku minut nawet w największe mrozy robi się przyjemnie cieplutko. W upalne lato bez klimy sam nawiew chłodnego powietrza niestety niewiele zdziała.
~MFC
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
W zimie bardzo szybko się nagrzewa (nie mam AC) i można sobie zrobić w aucie \"piekło\", szybko odparowuje przednią szybę. Minusem jest to, że nie można ustawić temp. pośredniej, musi albo grzać, albo dmuchać zimnym powietrzem, co w trasie męczy, bo trzeba zmieniać raz tak, raz tak.
~bart
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
bardzo ostro grzeje, po włączeniu ogrzewania, szybko sauna, to może przeszkadzać. Mnie nie, bo chudy jak patyk, więc dla mnie, szczególnie w zimie ekstra. W lato trochę za ciepło, nawet przy otwartym dachu, ale cóż... klima w takiej kosiarce to ekstrawagancja.
~bb
Hatchback 1.5 D 57KM 42kW
także doskonała duży plus w zimę bardzo szybko sie nagrzewa nawet przy bardzo niskich temperaturach w autku jest ciepło. natomiast w lecie w moim modelu nie ma klimatyzacji i do 26 stopni spokojnie jeżdżę z zamknietymi szybami. Szyby nie parują w ogóle.
~kiper
Hatchback 1.0 i 50KM 37kW
Nagrzewa się bardzo szybko, ale to chyba zaleta wszystkich francuzów. wentylacja dobra, ale przy przekręceniu prędkości wentylatora na na 3 mamy wrażenie że przez nasz samochód przechodzi huragan Katrina i nie chodzi tu o pęd powietrza.
~Barnaba
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Wydolna choć brakuje zamknięcia obiegu i filtra. W zimie szybko się nagrzewa, latem ciut gorzej ze schłodzeniem. Dość glośny wentylator na 3-cim biegu. Możliwe uniwersalne rozłożenie nadmuchów w kabinie. Ogrzewanie tylnej szyby przydatne i bardzo efektywne.
~Cebulasty
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Samochód posiada bardzo wydajną nagrzewnicę i praktycznie po 5 min od odpalenia silnika w samochodzie jest już przyjemnie ciepło. Co do chłodzenia w gorące dni, trzeba ratować się szyberdachem i odsunięciem szyb bocznych.