Ocena kierowcy - Peugeot 206 Cabrio

Rok produkcji 2006
Peugeot 206 Cabrio 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2008 - Oceń swoje auto
Inne
Inne : Dach którego nikt nie naprawia
Peugeot 206CC. Auto może się podobać mimo swojej damskiej bryły, ja się z tym pogodziłem. Wiele jest opinii które hejtują francuskie auta, założylem że nie słusznie i po dogłebnym sprawdzeniu w serwisie peugeota zakupiłem srebrne cabrio. Biorąc pod uwagę czas oraz koszta był to wielki błąd. Na początek pare tulei w zawieszeniu, oleje + rozrząd - około 800zł. Zwykły startowy zestaw. A po pół roku korzystania dodatkowo regeneracja tylnej belki - 1700zł , wymiana wahaczy przód 700zł, falowanie obrotów - przepustnica 200zł (używana) , pojawiły się luzy na drążku zmiany biegów - 300zł. Teoretycznie powinno już być okej, ale nie było. Zaraz po tym wszystkim odezwała się pompa wspomagania, do tego wyszły luzy na maglownicy - cena proponowana przez warsztat około 1000-1200zł. Nie zdecydowałem się na naprawę bo wyszedł nowy większy problem, problemem był cieknący dach. Auto nigdy nie brało udziału w wypadku. Co teraz z nim można było zrobić? Jeden serwis w Warszawie drugi w Krakowie, oba nie gwarantują naprawy ale cena samej dokładnej diagnozy 700zł. Zrażony ceną szukałem pomocy w ASO peugeot, uszczelki są nieosiągalne w ASO, za czasów gdy jeszcze były to kosztowały około 4000zł + 1000zł wymiana. Cała moja przygoda z autem trwała rok, na moje szczescie lub nieszczescie pijany kierowca skasował go na parkingu. Dzień wcześniej podświetlenie zegarów wariowało, a kontrolka airbagów przestała gasnąć po odpaleniu auta. Niewątpliwie nigdy w życiu już nie kupie Peugeota, nie sądziłem że kiedykolwiek będę się cieszyć z wypadku.
Silnik bardzo dobry, bez zarzutów. Dynamiczny, dużo mocy. Spalanie na poziomie 9-10l w miescie.
Mało precyzyjna skrzynia biegów mimo wymiany wszystkich tulei i drążków.
Bardzo fajna zabawka do szybkiej jazdy, bez zarzutów.
Nie rdzewieje, sztywna.
Z zamknietym dachem 2 gwiazdki, po otwarciu 5 na 5.
Małe auto, idealne dla dwóch osob
Wentylacja dobra, choć klimatronik miał problemy z regulowaniem temperatury, czasem klima na LO grzała.
Znośnie dla 2 osob.
Wszystko trzeszczy, głośno, ciężki w użytkowaniu w mieście.
Bardzo usterkowe auto, naprawy drogie i częste.
Auto warto było kupić kiedy było nowe, teraz to błąd.
Auto bardzo często ma problemy z elektryką.
Zdarzyło mu się stanąć na drodze nie raz.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

10,7