Lista ocen Peugeot 206 Hatchback 1.1 i 60KM 44kW 1998-2009 (205) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 247 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pług
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Biegi dobrze wchodzą, z wyjątkiem wstecznego, czasem problem z redukcją z 3 na 2 (jak wiele osób tu pisze) to powyżej 50km/h. Jednak są zastrzeżenia co do jej wykonania, nie polecam nikomu często ruszać z (długim) piskiem opon (jeszcze z obciążeniem)szybko można uszkodzić mechanizm różnicowy z czym też często się już spotkałem, na szczęście u siebie nie musiałem wymieniać całej skrzyni, tylko jakieś 2 "satelitki" (czy jakoś tak) ale wiele...
~Peugeot 206
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Skrzynia biegów nie jest zła, lecz głośno pracuje przy zmianie biegów. Jedynka dość ciężko wchodzi. I pojawia się problem ze wstecznym biegiem często nie chce wskoczyć. W takich sytuacjach w 206 trzeba przy zapalonym silniku i wyluzowanej skrzyni biegów puścić sprzęgło i potem wcisnąć wtedy wsteczny wchodzi bez problemu. Jeżeli chodzi o zgrzytanie przy zmianie biegów co często pojawia sie u innych użytkowników piszących to mam radę...
~Wujaszek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Bardzo słaba ocena. Jeżeli chodzi o przełożenia to ok. Natomiast precyzja i trwałość słaba. Odwieczny problem z wstecznym, a po przekroczeniu 100000km przy bardzo delikatnym ruszaniu pęknięcie jednego z zębów koła układu różnicowego. Naprawa nie opłacalna, wymiana skrzyni na używaną. Pytając na forum okazało się, że skrzynie mają wadę konstrukcyjną i przy określonym kącie skrętu istnieje bardzo duże ryzyko uszkodzenia. Zaznaczam, że samochód...
~kl_k2
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Kiepska. Czasem zazgrzyta, często podczas wrzucania "trójki" słychać stuknięcie. Wsteczny wchodzi często dopiero po puszczeniu sprzęgła i ponownym jego wciśnięciu. W moim egzemplarzu uszkodzeniu uległo cięgno skrzyni. Spowodowało to uziemienie samochodu, gdyż ciężko było wrzucić jakikolwiek bieg. Na szczęście znalazła się osoba, która naprawiła auto w miejscu gdzie było zaparkowane.
~Wojtek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Co do zestopniowania nie mam zastrzezen - biegi ani za dlugie, ani za krotkie. Jak juz skrzynia sie rozrusza, to naprawde fajnie sie jezdzi. Jakosc samej skrzyni to inna sprawa - fatalnie wchodza biegi, szczegolnie pierwszy i wsteczny (nieraz potrzeba 7 prob, zeby bieg wszedl) - zima lepiej dzien wczesniej wrzucic jedynke, bo rano to na pewno nie wejdzie.
~NitroGT
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Zakres biegów szeroki, przy pojemności 1,1 jest bardzo elastyczna. Niestety, synchronizacja przełożeń w tym modelu to nieporozumienie. Wrzucanie 1 i wstecznego wymaga nieco cierpliwości - po rozeznaniu się w temacie nie jest to odosobniony przypadek i auta wyjeżdżając z salonu już na to cierpiały.
~JaPan
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Skrzynia biegów pracuje jak w starym autosanie. Choć biegi wchodzą lekko to lewarek ma duży luz. Jeździłem 3 takimi Peugeotami z rożnymi silnikami i każdy tak miał. Mój ojciec na nowego Berlingo i też nie jest lepiej. Widać francuzy tak mają.
~Paweł Jaruzelski / sxrdt@interia.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
skrzynia zestopniowana przyzwoicie, ale chyba pod katem silnika 1.4 i mocniejszych. za długa jedynka i za słaba dwójka. trzeba nakręcić silnik do 3200 obrotów by na 2-ce mieć ledwie 2 tysiace, a to nie jest zdrowe dla silnika benzynowego.
~Dawid_G_16@interia.pl
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Potrzeba czasami dużo siły aby wrzucić na jedynkę (czasami występują zgrzyty w skrzyni). Ogromne problemy z wstecznym biegiem (brak synchronizatora). krótka żywotność wodzików(wykonane z plastiku !!!) Niekiedy każdy bieg się haczy.
Dziennik kosztów dla Peugeot 206 Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
7,4
8,7
~nigdy wiecej lwa
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
mało precyzyjna---po wyjechaniu z salonu bylem zawiedziony.Jadac na piątym biegu puszczajac lekko gaz,zaczyna szarpac skrzynia ,cos w niej puka.Od nowosci ten typ tak ma --w wczesniejszych autach tego nie było.Poza tym oki
Peugeot 206 Hatchback