Lista ocen Peugeot 206 (1400)

3,7
~LazyJK
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Fajne auto, które nie zestarzało się ani wizualnie, ani technologicznie. Ciekawa kwestią jest bezawaryjność: na złość Niemcom? Zresztą części sa tanie, nawet te markowe. Polecam jednak mniejsze, nowocześniejsze diesle: nieco mniejsza moc, ale także mniejsza masa przed przednią osią. Oczywiście, koniecznie wybierajcie wersję z odsuwanym szklanym dachem!
~Dawid
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Jestem ogólnie zadowolony z auta, gdyby jeszcze więcej zamenników w dobrej cenie i jakości byłoby O.K. Myślę, że kupiłbym raz jeszcze Peugeota, ale w wersji kombi z dieslem i dużo młodszego, tak, żeby bez większych kosztów pojeździć 3-4 lata.
~Michał
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Nie znalazłem innego auta tak ekonomicznego przy swojej dynamice i zarazem tak praktycznego pod względem pojemności bagażowej czy poręczności w mieście. Dostępność i ceny części zarówno oryginalnych jak i zamienników do tego auta, rekompensuje nazwijmy to "jego awaryjność"
~gizmo_mk
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Na piątkę ogólnie trochę daleko choćby z racji skrzyni biegów... Ale to chyba tylko to :) P.S. I nie jestem i nie byłem fanatykiem tej marki, tak dla uściślenia....
3,8
~Grzesiek
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
jeśli ktoś nie szuka super limuzyny, a raczej oszczędny samochód, to peugeot 206 sw 2.0 HDi jest właśnie dla niego. Narazie samochód jest niezawodny i co ważne tani w eksploatacji.
~kamil_zielinski@poczta.onet.pl
Cabrio 1.6 i 16V 109KM 80kW
Po dwóch latach eksploatacji jestem zadowolony z Peugeota 206CC. Nie zawiódł mnie ani razu. Latem jazda bez dachu jest wspaniała. Wypad nad wodę, czy przejazd przez miasto, nie pozwolą być anonimowym ;) Samochód sprawia wrażenie. Polecam go osobom młodym (tak jak ja :P), również jako na pierwszy samochód. Nie sprawa problemów, jeśli się o niego zadba i wszystko ma zrobione na czas. Mocna ocena 4+!
~Lawender
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Auto zwinne, bardzo ładnie prowadzi się na trasie, po krętych stromych drogach wspina się i stacza z pełną gracją. Kombinacja silnik-skrzynia daje zapas mocy, pozwala czuć się pewnie w każdej sytuacji. Pomimo wątpliwej jakości materiałów wewnątz, braku przestrzeni na drobiazgi, autko które mam oceniam wysoko.
2,8
~silver
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
To był mój pierwszy i ostatni peugeot. Jazda tym samochodem była przyjemna ale jego notoryczne usterki spowodowały że straciłem zaufanie do tego auta...w pewnym momencie to było już tylko nasłuchiwanie i oczekiwanie na kolejną awarię. Co dziś się zepsuje?
~cstk
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
Peugeota oceniłbym na mocne 3+. Samochód byłby doskonały, gdyby projektanci bardziej dopracowali układ jezdny oraz zawieszenie, które nie dość, że jest awaryjne, to sprawia wiele kłopotów podczas jazdy. 206 to zdecydowanie miejski wojownik niż krążownik szos. W mieście jeździ się bardzo wygodnie, nie ma problemu z zaparkowaniem nawet na bardzo niewielkich przestrzeniach. Doskonały silnik sprawia, że nieraz możemy zaskoczyć innych na światłach....
Dziennik kosztów dla Peugeot 206
6,1
8,3
9,4
~kumo@wp.pl
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Po moch poprzednich doswiadczeniach z uzywanym Volvo 460, ktory okazal sie studnia bez dna, 206 SW jest autem bardzo milym. Nie kosztuje mnie praktycznie nic, poza paliwem, olejem oraz okresowymi wymianami eksploatacyjnymi, auto nie domaga sie niczego wiecej. Problem przewodow paliwowych czy kola dwumasowego mnie nie przeraza, bo koszty nie sa porazajace. A ekonomia jaka to auto gwarantuje jest niezwykle satysfakcjonujaca (1000 km na jednym...