Ocena kierowcy - Peugeot 207 Hatchback 5d

iwo, 17 lat temu
Rok produkcji 2006
Peugeot 207 Hatchback 5d 1.4 75KM 55kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo pieknie zaprojektowana bryła auta, dużo przestrzeni z przodu, wygoda prowadzenia
Układ elektryczny
jeśli kupiłbym to auto ponownie, to wyłącznie z mocniejszym silnikiem i być może że po roku na to się zdecyduję - albo wybiorę toyote yaris 88 KM - jest o wiele oszczędniejsza w zuzyciu benzyny
niestety musiałem bardzo szybko podjąć decyzję o zakupie (model z 2006 kupiony w ramach obniżki w styczniu) i zdecydowałem się na 75 KM, zmyliła mnie ta sama pojemność silnika jaka jest w wersji 16V ; auto długo "zbiera się" i słabo przyspiesza. Razi mnie to, chociaż wcale nie jestem fanem zrywnych aut.
biegi wchodzą gładko, może trochę wzbyt hałaśliwie
bardzo dobrze się prowadzi, świetne wspomaganie ; radzę jednak uważać przy prędkości powyżej 120 km/h (np przy wyprzedzaniu) - auto jest wtedy nadsterowne - mówił mi o tym znajomy i to sie potwerdza
bardzo dobra widoczność do przodu, natomiast uwaga na tył !
bardzo wygodne przednie fotele, z tyłu jest jużmniej ciekawie, wszytsko rozmieszczone w zasięgu wzroku i ręki - ale dlaczego zegar ma zakres tylko od 1 do 12?
całkiem przyzwoicie, ale moje auto było pod maską czymś fabrycznie zalane i przez pierwsze 2 tys.km. śmierdziało dymem w kabinie przy włączonym ogrzewaniu
na przednich siedzeniach jest naprawdę dużo miejsca i trzeba to docenić
zaczyna się robić głośno powyżej 3000 obrotów, a to konieczne żeby na tym silniku w miare sensownie jeździć
dotychczas auto nie schodziło poniżej 10 l po mieście mimo w miarę spokojnej jazdy, po przekroczeniu 2500 km spalanie jest trochę lepsze. Generalnie uważam że silnik to słaba strona tego auta - słaby, pomimo relatywnie dużej pojemności i stanowczo zbyt dużo spala - do toyoty np. sie nie umywa
może moja ocena jest obarczona słabym silnikiem i ustawicznymi problemami z zapalaneim auta, ale na tym etapie wydaje mi się być sprawiedliwa
problemy jakie u mnie wystąpiły to nie są drobiazgi
od początku mam problemy z uruchamianiem auta - zapala chimerycznie, często za 3 lub 4 razem. Nie jestem nowicjuszem, to moje 5 nowe auto w ciągu 20 lat, nigdy nie miałem takich problemów. W serwisie ograniczyli się do przeprogramowania kluczyków, ale to kompletnie nic nie dało i muszę ponowić wizytę. Nie tak wyobrażałem sobie jazdę fabrycznie nowym autem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

9,3