Lista ocen Peugeot 301 (57) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Auto jest już w pełni opanowane. Zakręty bierze pewnie esp nie przeszkadza zbytnio. Zawracanie w miejscu czy pokonywanie łuków z dużą prędkością nie stanowi problemów. Zawieszenie jest komfortowe dlatego trzeba przyzwyczaić się do dużych przechyłów. Przy tym nawet prędkość 190kmh nie robi problemu tak samo jak pokonywanie zjazdów na granicy przyczepności. Szutry są trochę bolączką ponieważ ESP samo się uruchamia powyżej 80kmh i nie pozwala na...
~mark64
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Bardzo komfortowy, choć nie jest przesadnie miękki. Znakomicie tłumi większość różnorodnych nierówności polskich dróg. Można mieć zastrzeżenia do wrażliwości samochodu na podmuchy silnego bocznego wiatru gdy jedzie się z większą prędkością bez obciążenia. Trzeba się wtedy bardziej skupić na jeździe. Może to sprawa zawieszenia, a może winien jest zbyt czuły układ wspomagania kierownicy.
~S0aper
Sedan 1.2 PureTech 72KM 53kW
trzeba przyznać, że to chyba jeden z najgorszych układów jezdnych jakie widziałem, ale daję 3 gwiazdki, bo mimo, że z duszą na ramieniu, ale jednak da się nim jeździć po zakrętach w miarę szybko, nawet jak jest ślisko. Tyle, że uczucie jest takie, jakby auto zaraz miało nas wykolegować. No ale jak dotąd nigdy nie wykolegowało.
~hub8904
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
?adnie wchodzi w zakr?ty pomimo nawet swojej niskiej masy. Jeszcze ESP nie wypr?bowa?em. Mam nadziej? ?e dzia?a. Dynamicznie pokonuje niekt?re zakr?ty i jeszcze nie dozna?em podsterowno?ci czy nad... nie pami?tam kt?re to by?o jak ty? samochodu ucieka? :D Pewnie zim? zaczn? si? problemy i niska masa da si? we znaki.
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
130kmh na skręcie s8 na Okęcie daje radę, choć nie polecam powtarzać. Założyłem CrossClimate od Micheline i auto bardzo ładnie sobie radzi. Ogólnie polecam takie rozwiązanie. Nie zdarzyło mi się jeszcze dojść do sytuacji kiedy auto by było nieprzewidywalne. Na ręcznym także ładnie zawraca.
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Zakręty pokonuje bardzie sprawnie, trochę zarzuca tyłem i wybacza wiele błędów. Oczywiście jeśli jest dobry kierownik to może ta elektronikę wyłączać. Moim zdanie powinny być tam kapcie 205/55/r15 wtedy to auto będzie zbierać lepiej. Fabryczne opony nie pozwalają ma bardziej odważne manewry
~PIOTR S.
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDI 99KM 73kW
Biorąc pod uwagę codzienne dojazdy do pracy 40 km po różnej jakości nawierzchniach , to jest niezniszczalny . Pierwszy przegląd po 3 latach przeszedł bez zastrzeżeń . Zdarzały się sytuacje podbramkowe ( nawet test łosia - no może łani przy 9 dychach ) i egzamin zdany wzorowo .
~Robert
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Auto jest bardzo miękkie, bardzo dobre wybiera dziury, prowadzi się normalnie. Jeżeli ktoś pisze że auto kładzie się w zakrętach, bo chyba nie wie co pisze. Jeżeli auto jest miękkie to musi się kłaść, jak ktoś chce mieć twarde auto niech kupi VW.
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Nie jest to rajdów-ka trzeba uważać na zakrętach ponieważ auto lubi wynosić. Natomiast ESP czuwa i nie pozwala na zrobieni sobie krzywdy. Kiedyś się auto dobrze wyczuje i założy dobre opony to śmiało można w zakrętach wygrać z dużo lepszymi autami.

Usterki Peugeot 301

Peugeot 301 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Klauss
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
jeżeli silnik jest najlepszym elementem auta, to układ jezdny jest najsłabszym. Auto nie potrafi przy prędkościach autostradowych utrzymać toru jazdy. Wymaga nieustannego kontrolowania toru jazdy. Bardzo gumowy samochód. Dodatkowo z tyłu są hamulce bębnowe !