Lista ocen Peugeot 301 (53) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Tak jak powinno być. Szkoda, ze klimatyzacja jest manualna, a nie półautomatyczna (moim zdaniem półautomatyczna to lepsze rozwiązanie niż automatyczna, która sama ustala gdzie wieje w 90% wybierając nasze zatoki), ale są to tylko detale. Najważniejsze, że jest a kolorowy wyświetlacz ładnie wygląda.
~Termitek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Klimatyzacja bardzo wydajna. Ogrzewanie działa niemal od razu. Wystarczy 2 km przejechać a już jest w aucie ciepło. Wadą jest tylko parowanie szyb podczas bardzo ulewnych deszczów. Wtedy trzeba wspomagać się klimatyzacją, która również pracuje kiedy uruchomione jest ogrzewanie.
~RobinsonCruzoe
Sedan 1.2 VTi 72KM 53kW
Szału nie ma. Klima chłodzi wolno - przynajmniej się nie przeziębimy:). Dodam że załączona zdecydowanie obniża skuteczność pracy silnika. Ogrzewania nie testowałem. Sama dmuchawa mało głowy nie urwie w max pozycji.
~HG
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Brakuje opcji automatycznej klimatyzacji. W wersji z elektroniczną regulacją temperatury ma się wrażenia działania ogrzewania bardzo słabo lub max. Bez wartości pośrednich
~Termitek
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Ciepło, zimno zgodnie z życzeniem. Nie ma co się przyczepić. Pasażerowie tylnej kanapy także mają przyjemnie. Nie nagrzewa się latem bardzo mocno. Materiały nie mają żadnego zapachu.
~Jacek
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Trudno mi jednoznacznie ocenić. Kupiłem go jesienią, więc nie miałem okazji sprawdzić jak działa ogrzewanie przy - 20, ani klimatyzacji przy + 30. Ale nadmuch działa nieźle.
~etkth2
Sedan 1.6 BlueHDi 99KM 73kW
Zarówno ogrzewanie jak i klimatyzacja działają poprawnie. Pokrętła regulacyjne są intuicyjne i mają więcej pozycji niż w moich poprzednich samochodach.
~Jarek
Sedan 1.2 VTi 72KM 53kW
Super. Mały silnik, szybko się nagrzewa zimą i grzeje na fest. Latem klima na jedynce chodzi, jak duży upał to na dwójce. Naprawdę super!
~Amigo
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
Do -10 nie trzeba skrobać szyb, bo podgrzewana przednia szyba daje radę (Pakiet Zimowy). Klimatyzacja dosyć głośna, która zmienia dźwięk silnika.

Usterki Peugeot 301

Peugeot 301 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Klauss
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
dosyć długo się nagrzewa, nawet przy max ogrzewaniu w kabinie miejscami wieje zimnem. Klimatyzacja bardzo przeciętne, żeby nie powiedzieć słaba.