Lista ocen Peugeot 301 (61) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PIOTR S.
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDI 99KM 73kW
Tu można trochę ponarzekać . Choć z drugiej strony mogą być tu odczucia nieobiektywne . Przesiadłem się z dużego auta klasy premium do pojazdu segmentu B. Jest trochę głośniej . Jednak myślę , że parę niewielkich zabiegów poprawi sytuację . Po zamontowaniu dolnej osłony silnika (plastik dostępny na allegro) sytuacja się poprawiła . Teraz czekam na maty maski i pokrywy bagażnika ( aliexpress ). Powinno bardzo pomóc.
~Jacek
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Diesel dość głośny. Oszczędność na materiałach wygłuszających daje o sobie znać. Można dokupić dodatkową matę wygłuszającą do komory silnika, co z pewnością uczynię. Poza tym trochę wiatr szumi przy większych prędkościach. Na szczęście system audio jest na dość przyzwoitym poziomie, więc jak ktoś lubi słuchać muzyki w czasie jazdy da się żyć.
~mark64
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Przy dużych prędkościach mogłoby być lepiej, ale i tak jest bardzo przyzwoicie. Po części to zasługa maty wygłuszającej w komorze silnika, która występuje w mojej wersji Allure. Chyba nie ma jej w uboższych wersjach. Podwójne uszczelki w drzwiach też robią swoje.
~Wojciech Sikora
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Moje założenia spelnia w zupelnosci , mimo ze to diesel ale jest lepiej niz w benzynowej Thalii , choc kurcze wyciszenie maski silnika przydaloby sie . Dla malkontentów rada - to prosze kupic autko za 100 tys , a nie za 50 .
~Pablo
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
I tu klops. mam opony letnie i je dobrze słyszę, co będzie jak zmienię na zimówki? Dźwięk klapy bagażnika przypomniał mi wartburga, Przy pewnych prędkościach gwiżdże wiatr. Silnik też mógłby być lepiej wyciszony.
~Tomekwarszawa
Sedan 1.6 VTi 115KM 85kW
wyciszenie jest słabe ale trzeba brać pod uwagę że jest to auto budżetowe i na czymś księgowi musieli oszczędzać , jak np; na macie wygłuszenia podłogi i grodzi czołowej która kończy się zaraz nad pedałami
~hub8904
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Sza?u nie ma. G?o?no nie chodzi. Nawet ciszej ni? 1,2 Vti. Ale nie ma wyciszenia silnika. Jak na diesla chodzi cicho ale znajdzie si? sporo samochod?w w wy?szej klasie kt?re b?d? cichsze.
~Arek z Poznania
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
W mieście ok, niestety nie jest to Gran Turismo i powyżej 130kmh na trasie i autostradzie jest głośno. Tak więc wakacyjny wypad na południe europy - szum w uszach i zmęczenie moze być...
~Robert
Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW
Wyciszenie to jego wada, ale nie ma cudów, nie może być idealne. Założenie wyciszenia pod klapę oraz pod spód osłony trochę go wyciszyło. Ogólnie może być, można spokojnie to przeżyć.
Dziennik kosztów dla Peugeot 301
5,3
7,4
~Tomasz
Sedan 1.2 VTi 72KM 53kW
wystarczające do 120 km później robi się troszkę głośno ,trzeba się przyzwyczaić do pracy na wolnych obrotach silnika 1.2 ale to tylko 3 cylindry więc nie ma na co narzekać.