Lista ocen Peugeot 306 II (226) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~la peżo trua są sis ;)
Hatchback 1.8 101KM 74kW
4-biegowa, automatyczna skrzynia biegów niemieckiej firmy ZF, model 4hp14. Mogła by troszeczkę płynniej zmieniać biegi, ale to starszy typ automatów. Nie żeby jakoś mocno szarpała (spoko, dyski z kręgów szyjnych nie wylecą ;), ja się tylko czepiam. Co do awaryjności - nie sprawia żadnych problemów. Nie trzeba się bać automatów, szczególnie tych starszych - brak elektroniki i w miarę prosta konstrukcja (każdy automat to jednak skomplikowane...
~Bolek
Hatchback 2.0 S16 163KM 120kW
Sześciobiegowa. W kompaktach z 2000 roku to bardzo rzadko spotykana rzecz. Zacznijmy od zalet: jest 6 bieg, nie zawsze się przydaje ale jest gdzie wcisnąć odrobinę mocy, szybkie i krótkie przełożenia. Wadą jest to iż trzeba się naprawdę przyzwyczaić do niej, lubi mocne przełożenia, ale wytrzyma tylko jedną pomyłkowe wrzucenie wstecznego podczas jazdy zamiast szóstki. Warto sprawdzić wyrobienie się mechanizmu przełożenia na wsteczny bieg, moje...
~Robur
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Skrzynia biegów pracuje dobrze, aczkolwiek ma zbyt długie skoki do poszczególnych biegów, a także nieraz pojawiały się trudności przy wybieraniu niektórych biegów, ustąpiły po wymianie synchronizatorów. Po 80 tys. km trzeba było wymienić sprzęgło, niestety wskutek jazdy przez użytkowniczkę w pantoflach na wysokich obcasach i z nogą cały czas opierającą się na sprzęgle (bo rzekomo może szybciej zmieniać biegi)
~Łukasz
Kombi 1.6 99KM 73kW
Skrzynia biegów sama w sobie, jeżeli mówimy o mechanice, jest trwała. Żadnych usterek z łożyskami czy innymi elementami. Wymieniałem w niej olej na TOTAL i żadnych problemów. Jedyny mankament to wodziki, których jest chyba 5 i dość głośno pracują przy zmianach biegów. Ja sobie wyregulowałem, nauczyłem się biegów i wbijam jak w rajdówce.
~piotr_1981
Hatchback 1.8 101KM 74kW
automatyczna skrzynia biegów znacznie zwiększa spalanie w mieście, nie da sie jezdzić autem bez LPG bo pije jak smok 12-13 GAZU, lecz nie jest wolnym autem, przyspieszenie jak na 1.8 automat wystarczające lucz v_max juz nie. :( ogulnie jako auto przejściowe to ok.
~Jaszczur (www.306team.pl)
Hatchback 1.8 16V 110KM 81kW
Brakuje troszke tego 6tego biegu :] Posiadaja go tylko najmocniejsze wersje z 2litrowym silnikiem. Ogolnie bardzo ladnie zestrojona skrzynia... Krotkie i sprawnie napedzajace auto przelozenia, daja dodatkowa frajde z jazdy.
~pk
Kombi 1.6 99KM 73kW
po 5 latach zacza sie problem z biegiem 2 i 4 - ciezko wychodzily; standardem jest rowniez kiepski wsteczny - czasmi trzeba go poprzedzic wrzuceniem 4; bieg 1 krotki moment - trzeba go od razu przerzucic; ogolnie przecietnie
~Pankot
Cabrio 1.8 16V 110KM 81kW
Słyszałem, że 3 lubi się szybciej zużyć. Nic takiego nie widzę. Skrzynia chodzi precyzyjnie, z lekkim oporem, bardzo przyjemnie. U mnie chyba któreś łożysko kuleje, bo na 2 i 4 lewarek lekko drży.
~michab1
Hatchback 1.4 75KM 55kW
bięgi wchodzą ba=rdzo ładnie, miekko, jadynie w moim 12 latku jest problem z jedynka- zgrzyt. Czyli zanim włączyłem jedynkę, musiałem ją wrzucić z dwójki ( po kilku jazdach nie problem)
Dziennik kosztów dla Peugeot 306 II
6,4
9,4
Hatchback 1.6 90KM 66kW
Ma bardzo długie przełożenia na 2 biegu można dojść do 100 a na 3 do 130 co jest bardzo pomocne przy wyprzedzaniu. Nie ma problemów ze zmianą biegów a skoki lewarka są stosunkowo krótkie.