Lista ocen Peugeot 306 II (221) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 245 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bolek
Hatchback 2.0 S16 163KM 120kW
Jeśli ktoś jeździł hot-hatchami lub samochodami z tylnym napędem, wie jak nieprzewidywalne potrafią być miejscami takie auta. Owszem, szybki, dobrze pokonuje zakręty, ale jest duża szansa iż w zakręcie przód będzie chciał wyprzedzić tył. Porównałbym to z BMW E30 lub E21, naprawdę ostrzegam przed tym i nie polecam tego auta jako pierwsze z uwagi na układ jezdny, ale jeśli się opanuje umiejętność wychodzenia z zakrętów, to banan nie zniknie nam...
~306 FAN
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Autko prowadzi się świetnie. Dzięki skrętnej tylnej osi bardzo dobrze trzyma się drogi. Zwłaszcza na łukach i zakrętach, poprostu je kocha. Polecam poszeżyć opony aby poczuć możliwościtego auta 14/185/60 wystarczy. Niestety jego miękkie zawieszenie nie sprawdza się na naszych drogach.Ale które się sprawdza?? Oto wymiany jakie dokonałem przez 3 lata: tulejki wachaczy przednich, sworznie wachaczy, amortyzatory przód i tył, szykuje się wymiana...
~Jarek
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Super zawieszenie jak na takie auto. Wcześniej miałem alfe 145- wyjątkowe gówno - i nie ma co porównywać. 306 bije na głowę komfortem i trwałością. Nie ukrywam, że zaskoczony jestem b. miło. Nie porównuje do crv czy legacy lub camry - bo to inna półka. Natomiast zachowanie tego samochodu na przykład przy pokonywaniu zasp śnieżnych czy kolein w śniegu - rewelacja. Wybieranie nierówności - super.
~Łukasz
Kombi 1.6 99KM 73kW
Układ jezdny samochodu porównując do Audi Quattro nie powinien tu chyba dostać żadnej gwiazdki, ale porównuje do zwykłych samochodów. 306 pod tym kątem jest trwały i bezawaryjny. Ja w układzie jezdnym po 80 tys. km nie wymieniałem nic oprócz tulei wahaczy. Przy pokonywaniu zakrętów z wysoką prędkością samochód przechyla się co czasami może być niebezpieczne.
~Czarko306
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Już po 4 latach powoli zaczyna padać przednie zawieszenie potem tylne i trzeba się przygotować na spore wydatki (klocki hamulcowe,łączniki stabilizatorów,końcówki drążków kierow.przednie resory itp.),zawieszenie dobrze dobrane nie za miękkiei nie twarde na ostrych łukach poczujesz się pewnie.Robiąc samochdzik nie pomyśleli o polskich drogach :D
~Mariusz
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
ciekawa usterka po pierwszym roku ekspoatacji - coś się odkręciło w tylnym kole i niemożna było cofać?! usterka naprawiona w ramach gwarancji w serwisie; dziwnie zachowują się koła przednie po wpadnięciu w dziurę - czuć na kierownicy; po 4 latach do wymiany cały przód - najczęściej zaczyna się od prawej strony;
~avalon mail gj1@op.pl
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Świetne prowadzenie, skuteczne hamulce. komfort bardzo dobry. Żadne poprzeczne uskoki czy koleiny nie wprawiają w "nerwowość" samochodu. Precyzyjny układ kierowniczy ze wspomaganiem, Wspomaganie nie jest "maślane" jak w wiekszości aut. trezba mimo wszystko troszke siły ale dzieki temu doskonale czujesz cały układ
~Jaszczur (www.306team.pl)
Hatchback 1.8 16V 110KM 81kW
W mojej wersji "XS" zawieszenie jest nieco twardsze i sztywniejsze niz w pozostalych. Typowo sportowa charakterystyka. Auto swietnie trzyma sie drogi. Jedynym minusem jaki zauwazylem jest strasznie duzy promien skretu jak na autko tak male gabarytowo :( Utrudnia manewrowanie w ciasnych miejscach.
~Kubacci
Cabrio 1.6 90KM 66kW
Samochod swietnie trzyma sie drogi. Wynika to pewnie z obnizonego srodka ciezkosci, niemniej efekt jest super! Dosc twarde zawieszenie + 225 opony i samochod jezdzi w zakretach jak po szynach. Jak przesadzisz - podsterowny. Bolem jest koniecznosc wymiany calej poloski przy zniszczonym przegubie.