Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

Silnik 2.0 HDi 8V 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 307 I Hatchback 2.0 HDi 8V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Żarówki
Po blisko 2 latach mogę powiedzieć, że nie żałuję zakupu i mam nadzieję, że auto jeszcze kilka lat posłuży. Dynamika w porównaniu z Clio 1.2 16v bez porównania, ale też bez rewelacji. Jest ok. Zużycie paliwa w miarę, tzn. myślałem, że będzie lepiej. W trasie 90km, z czego 15 w mieście, przy obciążeniu 3 osób kształtuje się około 6,5-7.5l. wyższą wartość notuję zimą. Wynik przyzwoity, ale to tyle, co np. większy Passat kombi B5. Komfort jazdy za to na korzyść 307. To naprawdę wygodne auto, bardzo przestronne i pakowne. Silnik mógłby być bardziej elastyczny, a w zasadzie brakuje 6 biegu na trasie. Z usterek - częsta wymiana żarówek, niebawem czeka wymiana czujnika ABS i wody i tyle. Po tym jak przeskoczył pasek rozrządu, wystarczyło wymienić rozrząd i auto po tym przejechało już 20000 i nic złego się nie dzieje! 0 (słownie zero) dolewania oleju mimo przebiegu blisko 300k km! Ile ma naprawdę, nie wiem i chyba się nie dowiem. Blacha ok, brak rdzy. Zawieszenie nie sprawiało mi dotąd problemu.
Mimo sporego przebiegu brak konsumpcji oleju!
W moim egzemplarzu czasem wyskakuje wsteczny, choć już wiem jak tego uniknąć. Wróży to naprawę, ale póki co nie ma tragedii
Auto ma wygodne fotele, ma świetnie działająca automatyczną klimę, jest ciche. Naprawdę wygodne nawet na dłuższą podróż
Wszytko pod ręką. Tempomat ustawił bym co prawda nieco wyżej, ale i tak jest ok
Szybko grzeje i chłodzi

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 8V 90KM 66kW [l/100km]