Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

Silnik 2.0 HDi 8V 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 307 I Hatchback 2.0 HDi 8V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędny, 205nm, bez awarii.
Inne : Klamki, zamki, tapicerka zużywająca się całkiem szybko :)
To jest moja druga opinia nt. tego auta. Wcześniejsza jest sprzed 2. lat. Teraz update :) Jeżdżę nim od 2009r. i przejechałem ponad 150 tys. W zeszłym roku ok. 37 tys. Skasowali mnie tylną klapę i zderzak w sylwestra 2015/2016. Koszt klapy 230pln (ładna i w kolorze) i zderzaka (w średnim stanie i też kolorze) ok. 130pln a wypłacili ponad 3000pln (luty 2016). Dobry deal :) Generalnie autko przez 8. lat nie zawiodło mnie. W 2011 alternator padł (regeneracja) i w 2016 czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej (czujnik i wymiana coś ok. 130pln). Nie działało turbo ale jechał :) Generalnie jak się dba to jest bardzo ok! :) Szkoda mnie się go pozbywać bo warty jest z 5 tys. a ma praktycznie wymienione całe przednie zawieszenie, nie psuje się, pali mało. Ostatnio jeżdżę na zimnym silniku do pracy 3km to spala ok 7,2l/100km. W trasie na zbiorniku (54l, deklarowane 60l) przejedzie 920km (5,86l/100km przy prędkości ok. 110-120km/h). Być może będę musiał wymienić na auto z większym bagażnikiem ale się będę zapierać rękoma i nogami bo koszta ewentualnych napraw są śmieszne.
Elegancja! Blisko 260.000 i zero problemów.
Elegancja! Blisko 260.000 i zero problemów.
Sportowy to on nie jest ale do spokojnego turlania się wystarcza :) Warto wymienić łączniki stablilizatora na przodzie, nie bije powyżej 130km/h (profilaktycznie co 2. lata wymieniam i jest ok, koszt nie duży). Ewentualnie już po nastu latach wymienić drążki kierownicze, końcówki, amortyzatory na przodzie. Ja tak zrobiłem i jest mega ciszej i prowadzi się pewniej (koszt ok. 1000 ale warto).
Bardzo dobra! Do przodu, w bok i do tyłu.
Uchwyty na kubki :)
Git!
Sporo miejsca jak na tak krótkie auto.
Powyżej 125km/h robi się głośno (brak 6. biegu). Polecam nowe opony, mniej hałasują :)
Niskie. To jest jego główny atut i to że ewentualne naprawy są tanie.
24.000 w 2009 a teraz ok. 5000. Nie opłaca się sprzedawać.
Wyeliminowałem wszystkie poprzednie mankamenty. W ciągu dwóch lat pojawił się sparciały wąż od borygo :) Klamka w prawych tylnych drzwiach nie działa od zewnątrz (zrobię jak będzie ciepło). Po 13. latach zmatowiałe lampy. Mam nowe Delphi za ok. 420pln. Wymienię przy okazji :) Drobne rzeczy które warto wymieniać na bieżąco.
Alternator w 2011 bo nie mogłem jechać i pęknięta sprężyna amortyzatora z przodu w 2015. A tak to ok :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 8V 90KM 66kW [l/100km]

6,6