Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Kombi

Silnik 1.4 8V 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Peugeot 307 I Kombi 1.4 8V 75KM 55kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Wygląd całkiem niezły , ale jak na kombi nie robi wielkiego wrażenia WOW , no cóż w końcu to żabojady projektowali. :)
Przyspieszenie całkiem niezłe, ale przy załadowanym aucie katastrofa. Taki silniczek z kosiarki :P Na zimnym nieco głośniejszy jak w każdym silniku ale na ciepłym w środku prawie nie słychać. Co do spalanie to w mieście nawet 9l chlapnie jak na tak małą pojemność to trochę dużo . Moja v6 brała 12l w mieście :P a miała kopa!
Częsty problem z wrzuceniem biegu wstecznego
Co do karoserii to plus za nadkola z przodu z tworzywa ( nie gniją przynajmniej) , ale tył już niestety tak ;/ Ogólnie jak w każdym aucie nie dbasz to ruda zje :)
Ogrzewanie co do benzyny nie mam zarzutu szybko się nagrzewa co jest plusem w zimie.
Jak na kombi całkiem sporo miejsca , ale mogło by być odrobinke szersze .
Super przy jeździe nie słychać aż tak bardzo , dobrze wygłuszony jest .
Lepiej nie pisać. Chłodnice mechanik mi szukał 3 dni zanim spasowała masakra!! Klakson kiepsko działa styki trzeba czyścić (do tego z czasem kierunkowskazy się wyrabiają i przeskakują a koszt naprawy jest dość spory (trzeba rozebrać całą kierownice). Mechanizm wycieraczek lubi przegnić a taki sam mechanizm bez silniczka ponad 100zł bez roboty a dostęp do niego kiepski przez rozbudowaną szybę z przodu. Szczerze to mógłbym pisać jeszcze długo , ale każdy ma swoje doświadczenia co do kosztów utrzymania Mogę jeszcze tylko dodać że za wymianę: tulei, końcówek drążków, regeneracji zacisków, klocków , tarcz z przodu, rozrządu, linki ręcznego, chłodnicy, przegubów zapłaciłem prawie 4 tys.
Ciągle. Olej pod pokrywą zaworów (poci się mimo wymiany uszczelki;/) , przepalony styk tylniego lewego światła - konsekwencja brak masy;/, nie działający klakson styki do czyszczenia , przełącznik migaczy przeskakuje samoczynnie na drugi migacz przy skręcie .
Jeszcze nie doznałem :) Chyba że wyładowany akumulator się wlicza :P:P:P

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8V 75KM 55kW [l/100km]