Lista ocen Peugeot 309 II (44) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krasnal -kulturysta secessio@o2.pl
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Tu znów ocena względna.W 20 letnim aucie w zasadzie każdy kilometr jest darowany.Podzespoły na długo przed zejściem z tego świata dają znać o tym fakcie (przeguby, alternator itp.)W trakcie prawie trzyletniej i 30tyś. przygody z 309 nie nastąpiła jak na razie żadna awaria, poprzedni właściciel również przez 340tyś nigdy nie stał na poboczu.
~TicTac
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Uszczelka pod głowicą niedwano wymieniana, ale obeszło się bez problemów. Silniczek krokowy nowy. Wydech wyglądał jak ser szwajcarski więc także nowy. Teraz auto stoi w warsztacie - jakieś poważne problemy z układem hamulcowym - kłopoty z odpowietrzeniem (mam nadzieje że będzie dobrze).
~WAJA
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Nigdy nie miałem ( odpukać ) żadnych poważnych usterek. Poprostu ten "lew" nigdy mnie nie zawiódł. Poza okresowymi przeglądami i wymianami elementów posiadających swój okres żywotności(oleje, filtry klocki i szczęki hamulcowe oraz paski )nic nigdy się nie zdażyło. Dlatego też wystawiam mu 5.
~309sr@interia.pl
Hatchback 1.6 i 88KM 65kW
Szczerze mówiąc przez 140 tys km, które przejechałem już nie było ppoważnych usterek - no może jedynie wymiana wałka rozrządu która spowodowana była przytkaniem listwy smarującej wałek (zły olej- polecam półsyntetyki i syntetyki), która zostanie uskuteczniona za pięćdni:-)
~Darek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
raczej nie stwierdziłem takowych usterek, ale do poważnych mogę zaliczyć tylnią belkę , jak leci to komfort podróżowania znacznie spada, a naprawa mimo wieku auta jest kosztowna - 600zł
~nati85pl
Hatchback 1.4 67KM 49kW
Na taki przebieg wymieniany był wahacz, alternator, świece, przeguby. Ponadto wyłącznie płyny eksploatacyjne, klocki hamulcowe, itp. Rdzewieje karoseria. 13 lat pod chmurką...
~DYZIO
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
czasami się zdarzają ale tragicznie nie jest. U mnie skrzynia biegów ale to z własnej winy:p ostatnio półosie... przeguby dostały piasku i niewytrzymały.
~zbyszek@megapolis.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
jak na 13 letni samochód jest chyba niezle, jedyne powazne problemy miałem z elektryką, silnik bierze niedużo oleju. reszta to części eksploatacyjne
~FAN309
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Żadnych poważnych problemówy. Trzeba tylko dbać o regularne okresowe wymiany materiałów eksploatacyjnych takich jak np. oleje czy filtry.
~secessio@o2.pl
Hatchback 1.9 D 64KM 47kW
Mimo przebiegu i wieku niezawodny, brak awarii uniemożliwiającej jazdę. Jak na nastoletnie auto za 1000-2000tyś pln to bardzo dużo.