Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Aragorn, 21 lat temu
Rok produkcji 1997
Peugeot 406 Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Daję 4 z dużym plusem. To ocena w pełni subiektywna, bo mimo pewnych usterek bardzo lubię to autko. Pewnie, że chciałbym pojeździć Audi A6, Volvo S60, albo SAABem 9-5, ale jeśli następca będzie równie piękny i elegancki, to po odczekaniu 2-3 lat i usunięciu ewentualnych usterek, kto wie czy nie skuszę się na kolejnego Peugeota
Nie mam już ambicji sportowych. Dla mnie wystarczający, zarówno jeżeli chodzi o elastyczność jak i przyspieszenia. Stosunkowo niskie zużycie paliwa to kolejny plus. Dałbym mu 5 ale od ok. 90 tys. zaczął brać olej i to sporo. Podobno wszystkie tak mają ale coś mnie to nie przekonuje.
W zasadzie bez uwag. No, może trochę do wstecznego.
Jest fajnie. Na dobrych drogach płynie. No gorszych to mi go żal. Generalnie właściwości jezdne rozumiane jako odpowiednie bezpieczeństwo i komfort jazdy, bardzo mi odpowiadają.
Do przodu i na boki super. Cofać nie lubię. Przy manewrach "tylno-bocznych" jest w porządku (lusterka wsteczne). Przy kalsycznym prostym cofaniu widać niewiele a wypukłości tylnych błotników uniemożliwiają korzystanie z lusterek.
Dałbym 5, bo wszystko jest na swoim miejscu (może się przywyczaiłem bo to nie pierwszy Peugeot) Bardzo rzadko jeżdżę z tyłu a muszę powiedzieć że lubię- podłokietnik + wygodna kanapa to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Do siedzeń przednich nie potrafię się dopasować, dlatego na ogół przy dłuższych trasach zmieniam ustawienia fotela w czasie jazdy. Rzeczywiście przednie siedziskla są chyba za krótkie a przy tym moja wersja nie ma regulacji lędźwiowej i tego mi brakuje
Nagrzewa się szybko - to zdecydowany plus. Minusem jest natomisat ogromna trudność takiego ustawienia nawiewów, aby tym z przodu i z tyłu było tak samo. 406 ma sporą kabinę i często zdarza się, że marzną np. nogi a podkręcenie b. wydajnego ogrzewania kończy się okrzykami przykręcić grzałkę! Pomijam klimę, bo zimą w zasadzie jej nie używam natomiast latem trudno bez nie jeździć przy zupełnie niechłodzących nawiewach zimnych.
Jest jej akurat tyle ile trzeba na wygodne i komfortowe podróżowanie autem. Nie wiem w którym miesjcu należało napisać o bagażniku, bo ten mi się nie podoba. Pierwsze wrażenie owszem, trudno dotknąć ręką fotela tylnego. W trakcie eksploatacji wyszło jednak, że jest on chyba zbyt płytki a przez możliwości przewożenia dużych walizek są gorsze niż w autach nawet niższej klasy. Ponieważ to nie było na temat więc oceny nie obniżam
Wciąż prześladują mnie problemy z tłumnikami - są kiepskiej jakości. Dodatkowo mocno dają się we znaki szumy powietrza (odkryłem, że strasznie bruździ antena dachowa) Wołałbym aby było ciszej. To dla mnie najpoważniejszy mankament
JAk na dość duże auto, jest b. dobrze. Średnie zużycie oscyluje u mnie w granicach 7-9 l. ale jeżdżę raczej mało agresywnie chociaż b. szybko. Części tanie nie są, przeglądy też nie, tylko podajcie mi auto porównywalnej klasy gdzie te rzeczy są tanie.
Uważam że wart jest pieniędzy, które się za niego płaci. Szkoda tylko, że bardzo traci na wartosci
Przepalają się żaróweczki tablicy rozdzielczej, przestało działać podgrzewanie pupy, w tylnych drzwiach poszedł chyba silniczek CZ i tłucze się w czasie jazdy (chociaż na razie zamyka poprawnie) Więcej drobiazgów nie pamiętam
Tutaj uczucia mam mieszane. Po pierwsze bierze olej. Samo w sobie nie jest to moze ustreką ale w takim aucie (nie tanim) irytuje. Szybko przepalają się elementy układu wydechowego a ja na rajdowe odgłosy jestem już za stary. Po trzecie zdarzają się kłopoty z elektryką Niby komputer pokazuje OK a mi się ciągle włącza wentylator (no może ostatnio mniej jak poczyścili elektrykę), trochę tłucze się zawieszenie
Peugeot 406 Sedan