Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

JAREK_P, 21 lat temu
Rok produkcji 1998
Peugeot 406 Sedan 1.8 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Bardzo fajny samochód, ładnie sie prezentuje, choć może już są ładniejsze. Duży komfort podróżowania, jakość bardzo dobra. Dla rodziny w sam raz. Właśnie go sprzedałem, ale darzyć będę to auto dużym sentymentem. Teraz wybrałem Mondeo.
Osiągi raczej nierewelacyjne, do spokojnej jazdy ok.
w zasadzie bez uwag
Miękkie zawieszenie, przyjemnie kołysze podczas długiej jazdy, ale na zakrętach trochę wzbudza niepewności
przejrzyście, wygodnie
ogrzewanie w porządku, pomimo klimatyzacji zaparowują w chłodniejsze dni boczne szyby w okolicach lusterek (praktycznie nic nie widać wtedy)
sporo miejsca, chociaż po odsunięciu siedzenia kierowcy (jestem wysoki) synek na foteliku miał ciasno w miejscu nóg
cicho i przyjemnie, może przy szybszej jeździe trochę bardziej zaczyna hałasować
praktycznie nie widać znacznych różnic w spalaniu w trasie i w mieście (ok. 8-8,2 l/100km) po trosze to "wina" duzego zbiornika paliwa (na 70 litrach można trochę pojeździć) wiec trudno znalaźć jeden rodzaj trasy
trochę mógłby być tańszy
dwa razy miałem problem z zamkniętym obiegiem powietrza (trzeba było wymieniać zamknięcie ok.700zł)poza tym bez uwag
bałem sie o amortyzatory po takim przebiegu (oryginalne po 125.000 !!!!)a na ostatnim przeglądzie wzystkie miały sprawność powyżej 60% (b.dobra)
Peugeot 406 Sedan