Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

srebrny, 11 lat temu
Silnik 1.6 THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2012
Peugeot 508 I Sedan 1.6 THP 156KM 115kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony. Brałem najbardziej pod uwagę skodę superb i 508. Długo oglądałem jeździłem, porównywałem ceny, wyposażenie itp... Wygrała 508... Wcześniej miałem już peugeota i uważam, że większość opinii o \"francuzach\" są wyssane z palca przez ludzi którzy nigdy nie mieli takiego samochodu lub mieli model \"przejeżdżony\" z floty. Wygląd moim zdaniem bardzo ciekawy, ale oczywiście to kwestia osobistego gustu.
Naprawdę bardzo przyjemnie się \"zbiera\". Zastanawiałem się czy tak mały silnik będzie wystarczający dla sporego samochodu. Spokojnie daje radę
Bardzo sprawnie działający automat. Wcześniej jeździłem zautomatyzowaną skrzynią w astrze - o niebo lepiej. Wielu zachwyca się skrzyniami dwusprzęgłowymi VW - nie widzę dużej różnicy w codziennej jeździe
Dosyć twardy ale bez przesady. Mnie taka charakterystyka odpowiada.
Z widocznością niestety nie jest rewelacyjnie. Z tyłu czujniki to właściwie konieczność. Przeszkadza też szeroki słupek B
Wszystko pod ręką i przejrzyste. Schowek przy pasażera mógłby być większy.
Sprawdzałem w okresie letnim. Klimatyzacja działa szybko i sprawnie, oraz cicho
W zupełności wystarcza a nie należę do \"małych\" facetów. Oczywiście przesiadłem się z samochodu o klasę niżej (astra) i uznaję iż w 508 jest w zupełności miejsca
Do 120/130 rewelacja jest przyjemnie cichutko
Na chwilę obecną mogę się wypowiadać o spalaniu. Miłe zaskoczenie bo w mieście mniej niż deklarowane przez producenta z automatem 10,5 (zdecydowanie mniej)
Cenę w stosunku do jakości wykonania i wyposażenia brałem bardzo pod uwagę. Wygrał 508
Tu ocena jeszcze niemiarodajna , bo co miało się zepsuć po 4 tys.
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 156KM 115kW [l/100km]