Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

rewerz, 9 lat temu
Silnik 1.6 THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 508 I Sedan 1.6 THP 156KM 115kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : osiągi, wyciszenie i spalanie
Karoseria : kapiąca woda do bagażnika po otwarciu klapy
jest to moja 2 ocena 508-ki, po roku użytkowania. Samochód 2 roku użytkowania w wielu aspektach zyskał o czym piszę szczegółowo w poszczególnych kategoriach. Oceniając całokształt w porównaniu z innymi autami tej klasy którymi jeżdziłem (passat, mazda 6, audiA4, mercedes C) oraz biorąc pod uwagę cenę zakupu nie ma lepszej opcji w tej klasie aut.
wyśmienite osiągi jak na taką pojemność. Bardzo dobra elastycznośc. wyprzedzanie tirów na drodze jednopasowej praktycznie odbywa się na 6 biegu , sporadycznie na 5. Kultura pracy zimnego silnika pozostawia trochę do życzenia ale to jest szczegół. na dystansie 15tys km nie zeżarł grama oleju. po rozgrzaniu co następuje bardzo szybko, cieple powietrze w zimie leci po ok. 1 km, silnik pracuje bardzo kulturalnie i ma piękne brzmienie w całym zakresie obrotów.
w pierwszej ocenie wspomniałem o lekkim haczeniu przy przełączaniu biegów. po roku skrzynia ułożyła się i biegi wchodzą jak w masło. gdyby francuzi poprawili trochę za długie drogi prowadzenia lewarka skrzyni to byłoby doskonale. dobór długości poszczegolnych przełożenie wyśmienity.
na początku użytkowania miałem wrażenie ze jest za twardy na 17" felgach. teraz po roku zawieszenie sie dotarło i nawet na 17 jest bardzo komfortowo. w lekkie drgania zawieszenie wpada tylko na większych poprzecznych nierównościach. w zakretach trzyma się jak ****** koca.
jak to w sedanie do tyłu jako tako. pomagają duże lusterka i czujniki parkowania. przeszkadzają bardzo szerokie słupki środkowe. bardzo dobre standardowe światła mijania wykonane w technologii NEO.
od samego początku żadnych problemów z obsługą instrumentów pokładowych. wszystko przemyślane i intuicyjne. świetna kierownica wielofunkcyjna(tempomat, radio, komputer)
bardzo dobrze chłodzi i grzeje. klimatyzacja nie powoduje przeciągów. szeroka regulacja nawiewów. Klimatyzacja 2strefowa obejmuje także odrębne regulacje nawiewów a nie jak w większości samochodów tylko odrębną regulację temperatury.
dla mnie b.dobrze, ale przy 2 wysokich osobnikach z przodu ,z tyłu może brakować dla wyższych osób miejsca na nogi. na szerokość wyśmienicie, nawet z tyłu 3 osoby mają dosyć wygodnie na dłuższym dystansie.
w tej klasie wyśmienite, zarówno wyciszenie silnika jak i odgłosy toczenia. jedyne co można by poprawić to szumy powietrza powyżej 150km.
średnie spalanie na dystansie 15tys 7,8l. przy predkosciach autostradowych 130-160 ok. 7,3. w miescie 9-10. najniższe spalanie przy prędkościach 90-100 ok 5,3.
na rynku nie ma lepszej oferty. mam wersję ACTIVE która była i jest nadal do kupienia w cenie dobrze wyposażonego kompakta.
2 razy zawiesiła się klimatyzacja, po wyłączeniu silnika wszystko wróciło do normy. po otwarciu bagaznika z klapy kapie do niego woda (ten typ tak ma)
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 THP 156KM 115kW [l/100km]