Ocena kierowcy - Peugeot 508 I Sedan

Franek Kopyto, 2 lata temu
Silnik 2.2 HDi FAP 204KM 150kW
Rok produkcji 2011
Peugeot 508 I Sedan 2.2 HDi FAP 204KM 150kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny silnik. Chyba już takiego nie produkują a szkoda.
Inne : Brak.
Auto posiadam od miesiąca więc za dużo nie napiszę mądrego. Jednak na mogę stwierdzić, że jest bardzo wygodne dzięki czemu przyjemnie się jeździ. 508 połyka drogę, a kierowca nie czuje zmęczenia. Skrzynia automatyczna działa specyficznie tzn. z lekkim opóźnieniem, ale to nie problem trzeba się przyzwyczaić i współpraca kierowca-samochód będzie prawidłowa. Polecam ten wózek. Zastanawiałem się nad minusami i jedyny jaki zauważyłem po tak krótkim czasie to małe schowki w obrębie kierowcy (na okulary przeciwsłoneczne, telefon, klucze, ale ktoś już o tym napisał.
Silnik bardzo oszczędny w trasie jazda około 140 km/h pokazywał że na pełnym baku około 70l zrobię 1000km. Silnik cichutki, elastyczny. Od razu po zakupie dałem do serwisu peugeota wyczyścić fap bo był w 97% zapchany i teraz jest 97%czysty.
Jak to automat, w mieście bajka. W trasie w połączeniu z tempomatem również. Trzeba jedynie pamiętać, że ma leciutkie opóźnienie.
Jedzie jak po sznurku. Ktoś już też napisał że głośno przy większych prędkościach, może to opony mam jeszcze zimówki a jest czerwiec...
Czarny lakier sprawia że auto wygląda bardzo ładnie niestety ciężko utrzymać idealny stan.
Uważam, że to najlepszy wybór jeśli chodzi o jakość do ceny.
Brak
Brak