Ocena kierowcy - Peugeot 607

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 607 2.2 16V 158KM 116kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Inne : komfort
Układ elektryczny : Moduł BSI po prostu przestał działać
607 to połączenie niesamowitego komfortu z bardzo dobrą jazdą. Auto ma spore gabarety i jest jednym z dłuższych sedanów, które poruszają się po ulicy, ale sprawia to bardzo przyjemne wrażenie dla kierowcy. Mechanika auta jest bardzo dobrze wykonana nigdy nie miałem większych problemów z autem. 607 posiada wszystko co trzeba mieć.
Silnik 607 jest bardzo dobry. Nigdy nie było z nim problemów, śmiga jak stare porządne auto, które nie jest przepakowane elektroniką w samej mechanice.
Automatyczna skrzynia biegów w 607 jest rewelacyjna. Odkąd mam auto wystarczyło wymieniać w niej olej i mogę gwarantować, że dzięki temu nie ma żadnych problemów ze skrzynią. Jedynie co to mogłaby mieć 5 biegów, ale zauważalne jest to dopiero przy prędkości 160 km/h, ponieważ na 4 biegu 607 potrzebuje ok. 4k obrotów by mieć 160 km/h+
Auto prowadzi się idealnie. Świetna skrętność kół i nie można na nic narzekać. Ponadto kierownicę się bardzo dobrze reguluję.
607 pomimo swojej dość niskiej wysokości ma bardzo szeroki kąt widzenia. Ponadto w aucie są elektrycznie regulowane fotele, które każdy może ustawić na wysokość jaką tylko zechcę.
W 607 wszystko jest dobrze rozplanowane. Kierowca i pasażerowie czują się w nim niezwykle komfortowo. Ergonomia tego auta jest jedną z bardziej wyróżniających się.
Peugeot ma świetny układ wentylacyjny i ogrzewczy. Podwójny klimatronik i mocna klimatyzacja wyróżnia się w aucie.
Tak jak wspomniałem wcześniej w aucie panuję bardzo dużo miejsca co zapewnia przyjemność dla wszystkich osób znajdujących się w aucie.
W 607 jest dobre wyciszenie, aczkolwiek silnik jest słyszalny za każdym razem gdy przekroczy się 3 tysiące obrotów.
Części do 607 nie należą do najtańszych. Poza tym w aucie znajduję się trochę części, które nie mają dobrych zamienników i trzeba szukać używanych oryginalnych.
Kwota jaką dałem za 607 jest o dużo za mała jak na standardy tego auta. Nie jedna osoba przepłaca za swoje auto otrzymując mizerny pojazd.
W aucie lubi się popsuć wszystko związane z elektroniką komfortu. A to nie domykające się elektryczne lusterka, albo znikająca pamięć radia. Na szczęście są to tylko szczegóły.
W 607 nigdy nie miałem poważnej usterki. Jedyne co mi padło z poważniejszych rzeczy to moduł BSI.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V 158KM 116kW [l/100km]

12,0