Lista ocen Renault 19 I Sedan (32) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukaszrutecki@wp.pl
Sedan 1.4 KAT 58KM 43kW
ten silnik polecam tylko i wylacznie osobom, ktorym zalezy na oszczednej eksploatacji. bardzo mala moc jak na tej wielkosci auto. silnik malo dynamiczny, glosny o nieprzyjemnym brzmieniu, przyspieszenie do 100km/h w okolo 17s, a predkosc maks. w rzeczywistosci to jedyne 140km/h. pochwalic natomiast mozna spalanie, ktore wynosi odpowiednio: -w miescie ok. 8l/100km -na trasie ok.6l/100km
~shaman0@op.pl
Sedan 1.4 KAT 58KM 43kW
Silnik bardzo elastyczny, w miarę możliwości (tylko 58 KM) na każdym biegu \"daje radę\". Pracuje dosyć cicho, na wolnych obrotach wyczuwalne są drgania na lewarku i kierownicy. W kabinie dosyć głośno, lecz to raczej wina słabego wygłuszenia niż samej pracy silnika, który mimo przebiegu 157 000 jest \"suchy\" i nie daje oznak zmęczenia:)
~PATRYKWINIAR
Sedan 1.7 75KM 55kW
jak kupiłem autko miało przejechane 360 tyś km. sam przez 3 latka zrobiłem ok 75 tyś km. dokładnie nie pamietam bo wymieniłem licznik - drażnił mnie ten przebieg. Tak poza tym to silnik pracuje dobrze jak na taki przebieg - troche głośny jak zimny no i czasem zdarza mu sie falować - ale to po długiej trasie.
~DpZ
Sedan 1.9 D 64KM 47kW
witam jak narazie moja Renia spsuje sie oki po mimo 310000 przejechanych kilometrów nie berze oleju i pali 5,2 litra w trasie przy pretkosciach od 110 do 130 mam jedno pytanie ile koni ma silnik 1,9 disel z 90 roku mimo ze fura ma oznaczenia na budzie td pozdrawiam
~19nick83@wp.pl
Sedan 1.4 KAT 58KM 43kW
jak dla mnie dobrze, nawet na 4+, tylko ten wsteczny zima... ogolnie polecam, przy otwartych szybach mogloby byc troszke ciszej ale nie jest najgorzej, palil nawet przy -20 od pierwszego, troszke mulowaty do 2500 obr
~Mikołaj
Sedan 1.7 75KM 55kW
Od 2lat nie mam nim problemów. Gwiazdka odjęta tylko za brak jakiejkolwiek dynamiki ale czego się spodziewać po 75KM? Autem byliśmy w 2019 na wakacjach we Włoszech. Auto nas nie zawiodło.
~marcin.chec@o2.pl
Sedan 1.4 60KM 44kW
rewelacji jeśli chodzi o przyspiesznie nie ma ale jak na auto z 1991 silnik sprawuje sie bez zarzutów, poza tym jest na łańcuszku rozrządu
~maciek z warmii
Sedan 1.7 90KM 66kW
silnik mimo sporego przebiegu spisuje sie znakomicie,prz dobrej instalacji LPG nawet na gazie, polecam modele TXE z fabrycznie rasowanym silnikiem 90KM
~Benek
Sedan 1.4 KAT 58KM 43kW
Zrobione około 20000 km. Jak na tą pojemność i prehistoryczny silnik to chyba nie najgorzej. Trzeba wysoko kręcić.
Dziennik kosztów dla Renault 19 I Sedan
10,1
~Tomek P.
Sedan 1.4 KAT 58KM 43kW
Lekko nierówno chodzi. Przy takim przebiegu ma prawo. Nieraz lekko zatyka. Duży plus za rozrząd oparty na łańcuchu w wersji GTR.
Renault 19 I Sedan