Ocena kierowcy - Renault Clio I

Artureks@acnwaw.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1993
Renault Clio I 1.1 49KM 36kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Ogólnie jestem zadowolony z tego modelu.Przez ponad trzy lata i przejechane ponad 40.tyś.km.troszkę rzeczy wymieniłem w samochodzie,min.amortyzatory z przodu (660 zł.z osłonami),ukł.wydechowy (300 zł),chłodnica (330)drążki,sworznie,końcówki drążków,szczotki w rozruszniku,łożyska w kołach,itp..Silnik bezproblemowy.Samochód ten kupiłem w komisie,więc nie jestem jego pierwszym właścicielem i nie wiem jak poprzedni właściciel go serwisował,ale ogólnie jestem zadowolony.Myślę,że to dobre auto,ale troszkę kosztowne w cenach części.Ostatnio mam jednak problem z wolnymi obrotami,są nie równe.czy ktoś może mi poradzić co może być tego przyczyną?Myslę,że to coś z gaźnikiem.Proszę o komentarz.trudno mi powiedzie
od jakiegoś już czasu nie równo pracuje silnik zwłaszcza na wolnych obrotach.Byłem u dwóch mechaników (żaden nie był typowym gażnikowcem)i rewelacyjnej poprawy nie ma.Po ostatniej naprawie i regulacji silnik pracował naprawdę bardzo przyzwoicie i równo,ale tylko przez cztery dni.Jutro jadę znowu w ramach reklamacji.Obawiam się,że będę musiał jechać do prawdziwego znawcy od gaźników,ale nie do serwisu firmowego,bo tam się płaci za dużo pieniędzy na samo "dzień dobry)
najbardziej słychać pierwszy bieg,a w okresie zimowym kiedy silnik jest jeszcze zimny wrzucenie tego biegu nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy
wymieniłem amortyzatory z przodu na gazowo-olejowe i od razu jazda stała się przyjemniejsza.Samochód stał się twardszy i sztywniejszy na zakrętach
ogrzewanie mam całkiem przyzwoite.I mam już nową chłodnicę
Jak na taki nieduży samochód,mam w nim dużo miejsca i jeździ mi się w nim bardzo wygodni przy moim wzroście 190 cm.Nawet pasażer za mną ma jeszcze trochę miejsca.Jazda tym samochodem nie jest dla mnie męcząca
Przy wyższych obrotach,albo przy szybszej jeździe jest troszkę głośno.Mam skrzynię "czwórkę"i to jest mankamentem tego samochodu przy jeździe w trasie
Ceny części do francuskich samochodów są troszkę drogie niestety,ale są też tańsze zamienniki.No i czasem gorsze.Co do zużycia paliwa,całkiem przyzwoite.
trudno mi to ocenić
Nigdy mnie nie zawiódł przez ponad trzy lata.Usterki które się pojawiją zawsze najpierw dają o sobie znać,trzeba tylko umieć je w porę wychwycić i usunąc.
Renault Clio I