Ocena kierowcy - Renault Clio I

Kamil83, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Clio I 1.2 55KM 40kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Jestem całkowicie zadowolony.Silnik chodzi jak przecinak.Samochód posiada oryginalny lakier,brak śladów korozji na podwoziu jak i nadwoziu.Wnętrze samochodu bardzo zadbane(jak 2-letnie auto).Mało pali,niskie koszta utrzymania.Kolega lakiernik ostatnio wypolerował cale nadwozie i auto wygląda jak nówka.Auto kosztowało mnie 150Euro + opłaty wiec nie mogę narzekać :P
Samochód kupiłem z przebiegiem 110000km.Po 140000 km silnik sprawuje sie znakomicie,pali na dotyk.Silnik chodzi rowniutko, cicho.Pomimo dużego przebiegu silnik nie bierze oleju(no może jakieś śladowe ilości,chociaż pomiędzy wymianami oleju stan na bagnecie jest zawsze taki sam).Samochód sprowadzony z Niemiec od pierwszego właściciela (kobiety),która regularnie samochód oddawała do serwisu na wymiany oleju,płynów itp.Wszystko udokumentowanie.Samochód wielokrotnie przemierzał trasę Polska-Niemcy (1000Km) i nigdy nie zawiódł.Ostatnio śmigałem ta trasa tydzień temu(1000km w 9 godz.)W samochodzie wymieniam systematycznie olej,filtry,uzupełniam płyny.Te podstawowe czynności eksploatacyjne oraz spokojna jazda bez żyłowania silnika dają gwarancje niezawodności i długowieczności jednostki napędowej.
Biegi wchodzą bezproblemowo,miękko,lekko. bez żadnych odgłosów.
Padły 2 razy łożyska w przednich kolach ,ale podobno te typy tak maja ;) Tak mówił mi kuzyn pracujący w serwisie Renault w BRD.Pierwsza wymiana od razu po zakupie samochodu.Druga wymiana po kolejnych 20 tys.km częściowo z mojej winy gdyż samochód stal cala zimę nieużywany,łożyska dostały trochę wilgoci i sie zapiekły.Poza tym zawieszenie dosyć miękkie.Wymieniłem tez sworzeń w lewym przednim wahaczu(sworznie te padają na polskich drogach).
Dobra widoczność w tylnej szybie i lusterkach.
Trochę irytują mnie zgrzyty plastyków dochodzące z tylu samochodu.Poza tym dobry dostęp do wszystkich elementów kokpitu.
Ogrzewanie działa rewelacyjnie,po przejechaniu krótkiego odcinka z nawiewów bije cieple powietrze.
Auto pomimo małych rozmiarów jest stosunkowo duże w środku.Problemy pojawiają sie gdy tylna kanapę zajmują osoby (>185cm) ale czego można wymagać od malej Clio´awki .
do 120Km/h jest cicho ,później robi sie głośno.
Trasa (stala predkosc 120-130km/h) 6,5 litra; miasto 7,5-8l.Na taki motor to normalka.
Jak na tak niezawodne ,proste i tanie w eksploatacji auto cena nie wygórowana.
2 x łożyska przednich kol,1x sworzeń przedniego wahacza.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 55KM 40kW [l/100km]