Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Cromm, 13 lat temu
Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2002
Renault Clio II Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to jest atut tego samochodu. Miałem farta i trafiłem na bardzo dobry egzemplarz. Trzeba lać \"dobre\" paliwo - nie olej do frytek i można cieszyć się radością jazdy
Porządne 4+ Bo jak to było w jednym serialu: - \"Niezły samochód nie?\" - \"Panie, nie ma dobrych samochodów\" :)))
1.5 DCI, 65KM - czyli najsłabsza możliwa opcja w tym dislu. Jednak, jest to silnik bardzo ekonomiczny. Osiągnięcie prędkości 120km/h nie sprawia mu problemów, dopiero później samochód, jakby leciał:) Spalanie jest w moim przypadku około 5l/100km co sprawia że na baku można przejechać blisko 1000km! jak dla mnie bomba;)
Zmieniam biegi przy ok 2000 - 2300/obr, wówczas samochód porusza się bardzo płynnie. Minus to że ciężko wchodzi \"piąty\" bieg, ale czego oczekiwać od 8-letniego auta
Nie stwierdzam większych problemów. Nic na razie nie stuka. Dobrze radzi sobie nawet na dziurawych jezdnia Wrocławia, przy zachowaniu oczywiście rozsądnych prędkości
W clio 2 widoczność jest jak dla mnie 5+, jestem dosyć wysoką męczyzną (ok 190cm) i widzę dokładnie to co potrzebuję:)
Wszystko jest pod ręką, dobrze widoczne i czytelne. Odpowiednia ilość schowków. Dobra widoczność w bocznych lusterkach:)
Z tym może być problem. Ogrzewania jest ok, ale wentylacja to najgorsza rzecz w moim samochodzie
Daję \"4\" ale ze względu na pasażerów. Z tyłu jest niewiele miejsca dla kogoś, gdy prowadzi osoba mojego wzrostu (190cm)
Przy zamkniętych szybach, gdy nie jeździ się po bruku, gdy nie ma upału to jest jak na plaży:) słychać tylko szum silnika:))
Co dużo pisać 5l/100km mówi samo za siebie! :) Jeśli chodzi o przeglądy to narazie tylko serwisowe - standardowe. Więcej w moich dziennikach;) Ale trzeba zachować pewnie zasady jazdy: 1. To jazda na możliwie najwyższym biegu 2. Nie jeżdżę na biegu jałowym 3. Dojeżdżam do skrzyżowania na \"biegu\" 4. Hamuję najczęściej silnikiem 5. Nie wariuję w trasie i staram się utrzymać tempo w okolicach 100km/h - ta prędkość to spokojna i ekonomiczna, i miarę szybka jazda
Dałem za swoje Clio 2 7000/ 2002 rok..cóż więcej powiedzieć. Za tę cenę ma super jakość:)
Jak narazie jest ok:))) nie mam się za bardzo co czepiać:)
\"4\" bo jeszcze na szczęście nie miałem okazji stwierdzić:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 65KM 48kW [l/100km]

5,8