Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Marco76 v mcLatino, 2 lata temu
Silnik 1.9 D 64KM 47kW
Rok produkcji 2000
Renault Clio II Hatchback 1.9 D 64KM 47kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, ale też brak rdzy, która wiele innych 23 letnivh aut juz pożarła by dawno. Fajnie też się jeździło.
Szukałem taniego autka diesla na dojazdy do pracy. Zależało mi aby był bez dpf, bez turbo, bez dwumasy i innych zbednych kosztownych w naprawach udziwnień. To autko miało to wszystko. Kupione jako 21 latek, średnio zadbane z pocącym się ale nie cieknącym silnikiem. Autko było wcześniej bite tak że nawet sanki były trochę pokrzywione, ale nie na tyle by miało to wpływ na jazdę.
Nie do zarżnięcia. Tzw muł roboczy, ale wcale nie dlatego, że mulił. 1,9 nawet bez turbo ładnie się rozpędza.
To powód zakończenia mojej przygody z tym autkiem. Generalnie biegi wchodziły bez zarzutu. Ale gdy padło łożysko w skrzyni biegów, to koszt wymiany/naprawy przesądził o sprzedaży auta, tym bardziej, że ktoś mi uszkodził szybę przednią i musiałem doliczyć koszt szyby i wymiany.
Autko bardzo sprawnie poruszajace sie po polskich "drogach".
Nie jest zgnite mimo że ma 22 lata. Mega pozytywne zaskoczenie.
Nie mam zastrzeżeń. Dla mnie ok.
Tanie autko, więc czego tu wymagać.. Ale nigdy jazda tym autkiem nie była męcząca. Przeciwnie.
Wszystko tak jak trzeba.
Z przodu wygodnie. Z tylu też nigdy nikt nie narzekał
Gdyby tak bylo w 10 letnim aucie dalbym 1-2 gwiazdki. Ale przy starym silniku wolnossacym nie można się spodziewać, że będzie cichutko. Byłem tego świadomy więc daje 3 gwiazdki, zeby zwrócić uwagę, że jest troche jak w maluchu pod tym względem.
Jeśli ktoś jest rozgarnięty to wie, ze w ponad 20 letnim aucie też coś czasem wyskoczy. Ja jak sie okazało kupiłem autko gdzie woda przeciekała nad przednią szybą i pod nią. Naprawilem. Później wymianiałem jeszcze tuleje i wahacz z przodu. I tyle. Szybkie naprawy z niedużym kosztem.
To co napisałem wcześniej mowi samo za siebie w tym temacie
Nie było źle za te pieniądze.
Liczyłem jednak, że pojeżdżę ze 2 latka chociaż a nie niecały rok :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 64KM 47kW [l/100km]

Renault Clio II Hatchback