Ocena kierowcy - Renault Clio II Sedan

Silnik 1.4 i 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Clio II Sedan 1.4 i 16V 98KM 72kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo trwały aku (do tej pory nie wymieniłem) i wydech (wymieniłem po 55kkm i 6 latach), słaba trwałość zawieszenia.
Karoseria : podnośniki el. dzrzwi
Układ elektryczny : oświetlenie tabl. rej.
Inne : dzwigienki przesówania/składania foteli (dot. wersja 3 drzwiowa)
Poza irytującymi pierdołami ok - patrz usterki. Bardzo pakowny jak na wielkość bagażnika. Przy drobnych kolizjach bardzo twardy, praktycznie nie wymaga napraw w przeciwieństwie do innych sam (dotyczy tyl przód).
Jak na tak małe/lekkie autko jest naprawdę ok. Oczywiście dobrze ciągnie od 3500 obrotów w górę, jak prawie każdy 16 zaworowiec.
Wszystko ok z małą uwagą do redukcji do 1 - dopiero zatrzymanie się gwarantuje bezproblemowe wrzucenie. Jeżeli auto toczy się choćby 5 km/h może już być opór.
Trochę za miekkie zawieszenie, ale za to jak na male autko bardzo komfortowe. Nędzne fabryczne opony - Conti EcoContact, na mokrym bez kontroli. Hamulce ok, brakuje ABS:-(
bez uwag, dobra widoczność ułatwia manewrowanie w mieście.
Uwaga tylko do klamek od regulaccji foteli. Dzwignia od pochylania wymaga kontroli ciałem - nie jest to zwyczajowe pokrętło. Przesówanie przednich foteli (wersja 3 dzrzwiowa) na dole, wymaga każdorazowego nachylania
Z przodu daje radę, z tylu szyby boczne parują (szczególnie zimą), nawet przy dwóch osobach na pokładzie.
W tej klasie ok. Z tyłu mogłoby być lepiej.
Trochę za głośno, zarówno od motoru jak i od opływającego powietrza oraz z zawieszenia. Do 100 km/h ok, przy 140km/h męczące na dłuższej trasie.
Mam ciężką nogę więc spalanie jest duże. Na trasie z bagażnikiem dachowym około 7l, bez bagażnika można zejść do 6. miasto 7,5-9l przy normalnej jeździe. Rekord w mieście przy bardzo dynamicznym operowaniu gazem to około 11. nie serwisuję w ASO, więc ok.
kupiłem z dużym upustem z poprzedniego rocznika. Po 6 latach użytkowania auto jest warte jakieś 1/3 ceny wyjściowej. Mimo wszystko mogło by być lepiej jeżeli chodzi o drobiazgi - patrz usterki.
Trochę słabo, lista z którymi trzeba się liczyć: podnośnik el. szyby drzwi przednich lew, pękające plastiki unieruchomily szybę(w ASO 1000 PLN jeden, Allegro 200PLN komplet prawy + lewy) dzwignia przesowania/składania foteli przednich wer. 3 drzwiowa(sklejona plus opaska zasikowa około 5pln) zacina się machanizm przesówania foteli (co pewien czas warto smarować) Deska rozdzielcza świerszczy - bez rozwiązania Oświetlenie tabl rej. - koroduje szybko (koszt trochę kleju + kawalek kabla około 5 pln)
1 raz mnie zawiodł - odkręciło się koło paska klinowego przy pompie wspomagania kier. Ponieważ nie wiedziałem czy pompa wodna napędzana jest z ww czy z paska roz. nie kontynuowałem jazdy - koszt naprawy 90 pasek + 5 pln 3 śrugy w OBI Odkleiła się okładzina szczęki bębna z tyłu - koszt około 120 za szczęki + 50 wymiana - dojechałem na kołach do serwisu Poza tym: Wycieki z pompy wspomagania - uszczelniła się po zalaniu płynu norauto (jako uzupełnienie poziomu) - nie napawiałem Pocenie się półośki lewej - bez wplywu na napęd, poziom oleju nie spadł poniżej minimum - nie naprawiałem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 98KM 72kW [l/100km]

7,3