Ocena kierowcy - Renault Clio III Grandtour

Tomek DG, 13 lat temu
Silnik 1.2 TCE 101KM 74kW
Rok produkcji 2008
Renault Clio III Grandtour 1.2 TCE 101KM 74kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Nie zaskoczyło mnie nic i mam nadzieje, że nie zaskoczy (negatywnie) ogólnie bardzo fajny pojazd.
Fajne małe miejskie kombi którym da się spokojnie wyjechać z dzieckiem na wakacje ze sporym bagażem.
Elastyczny, cichy, dość oszczędny myślę, że do tego samochodu idealny.
Dobrze zestopniowana, łatwo wbija się biegi nie mam żadnych uwag.
Dobrze zestrojone zawieszenie nie jest zbyt sztywny nie buja na nierównościach i nie wychyla się zbytnio w zakrętach. Prowadząc go masz wrażenie, że jedziesz samochodę o klasę wyższym.
Dobra nic jej nie ogranicza.
Wszystko na swoim miejscu strerowanie radiem intuicyjne wraz z czytelnym wyświetlaczem w centralnym miejscu konsoli nie odrywa na długo wzroku to samo tyczy się komputera i jego obsługi.
Munualna klima daje radę. Nie mam zastrzeżeń
jak na tę klasę auta jest go bardzo dużo o wiele więcej niż u konkurencji.
Jak to w Reno bardzo cicho. Nie słychać zarówno silnika jak i szumów z zewnątrz.
Jak narazie zrobiłem tylko jeden przegląd. Jego cena nie odbiega od średnich cen przeglądów samochodów innych marek w tej klasie czyli standard. nic mi się nie zepsuło więc nie znam cen części. Samochodem jeździ żona głównie do pracy a że nie wariuje na drodze to komputer wskazuje spalanie 6,3 l/100km natomiast ja jak trochę pojeżdże to wztasta do ok 7 l/100. Jeden minus to wymiana przednich żarówek masaaaakraaa trzeba jechać do serwisu bo nie da się tam włożyć palca a co dopiero ręki więc muszą rozkręcać pół przodu by dostać się do lamp.
w tej cenie (a dostałem dobry upust) i z tym wyposażeniem i silnikiem (Dynamic + pakiet look) to moim zdaniem najlepszy wybór w tej klasie
nic mi się jeszcze nie zepsuło
nic mi się jeszcze nie zepsuło