Lista ocen Renault Espace IV Grand Espace (57) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ziobro
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Chciałbym obalić mit o skrzyni PK6, która jest rzekomo niezbyt trwała. Ja nie wymieniałem, nie naprawiałem. Podstawa - dwa razy w roku, na wiosnę i na jesieni trzeba sprawdzić poziom oleju. Jak go ubędzie to nawet nie poczujemy, a koła 5, 6 biegu będą wtedy pracować na sucho i oczywiście się zniszczą. Oleju nie może być też za dużo. Sama skrzynia pracuje poprawnie. Z czasem wyrabia się wodzik, który wpływa na precyzję włączania biegów,...
~muniek
Grand Espace 2.2 dCi 150KM 110kW
Przy 110 tyś pedał sprzęgła oczywiście coraz niżej im dalej tym gorzej przepuszcza pompka. Z czasem wchodzi w nawyk wyciąganie pedału nogą.Przy 180 tyś wycie skrzyni na IiII biegu nasilające się z każdym kilometrem również ViVI dały się słyszeć.Demontaż skrzyni i PIĘKNIE- WSZYSTKIE bieżnie 8 szt łożysk zmatowione a w 2 szt wżery na magnesie same opiłki.Łożyska made in Japan i France.
~Staszek
Grand Espace 2.0 dCi 175KM 129kW
Słaby punkt tego samochodu- automat waha się w każdych w innych warunkach, poza ruszaniem i z miejsca i przyspieszaniem. Przy wyprzedzaniu potrafi nieprzyjemnie zaskoczyć długa pauzą, zanim podejmie decyzję, co zrobić z aktualnym przełożeniem. Na razie bez awarii, działa sprawnie, ocena wynika z kiepskiej kultury pracy.
~Murek
Grand Espace 1.9 dCi 120KM 88kW
Jazda tym samochodem w mieście nie należy do przyjemnych, ale nie ze względu na gabaryty bo to akurat mnie nie przeszkadza lecz na bardzo krótkie biegi.Trzeba dużo się nawajchować.Poza miastem jest dobrze,włączasz 6 i jedziesz.Mankamentem są buczące łożyska ale to standard skrzyni PK6.Ja kupiłem auto już po wymianie skrzyni.
~Pan Franek
Grand Espace 3.0 dCi 180KM 132kW
na poczatku wszystko ok ladnie zmieniala biegi komfortowo sie jezdzilo ale cos sie stalo i skrzynia przeszla w tryb awaryjny i sie zaczelo i jak zwykle mechanicy wzruszali ramionami w serwisie powiedzieli ze koszt naprawy bedzie graniczyl z wartoscia auta wszystko na ten temat
~Kamil
Grand Espace 2.0 dCi 175KM 129kW
Ogólnie ok. Przydaje się 6 biegów. Przy 220 000 był lekki wyciek oleju z uszczelniaczy półosi. Przy 235 000 pociekł wysprzęglnik. Wtedy przy okazji wymieniłem już całe sprzęgło włącznie z kołem 2-masowym. Raz na 10 razy trochę trudniej wchodzi 1-szy bieg. Poza tym śmiga bez problemu.
~Ryszard
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Precyzja przełożeń przeciętna. W mojej od zakupu ciężej wchodzi 3 bieg, a 5,6 są głośniejsze. Te skrzynie podobno lubią padać, więc jak tylko go kupiłem, myślałem, że tra zrobić tę skrzynię i będzie spokój. W warsztacie mi odradzili i tak jeżdżę już 100 tys. km.
~Dowódca
Grand Espace 2.2 dCi 150KM 110kW
Jak dla mnie to skrzynia ma zbyt długie przejścia i trzeba nią trochę wachlować. Krótka jedynka, zdecydowanie. Jeszcze jedna uwaga przy zimnym silniku ciężko wchodzą biegi.Serwis dał mi taką radę - po włączeniu silnika podpompuj trochę sprzęgło. Powiem tak- pomaga.
~miodek@miodek.org
Grand Espace 1.9 dCi 120KM 88kW
Dobra skrzynia o sześciu przełożeniach. W trasie szósty bieg pozwala na niesamowitą wręcz oszczędność paliwa. Jedynka ma trochę krótkie przełożenie, gwałtownie szarpie przy szybkim ruszaniu. Później jest już tylko lepiej. Jak dotąd nie miałem z nią problemów.
~zwck
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Skrzyni nie można nic zarzucić, sprawuje się nieźle 6 biegów w manualu w połączeniu z tempomatem w trasie spisuje się rewelacyjnie. Chociaż na stromych podjazdach w wysokich górach zdarzało się, że musiałem redukować do dwójki.
Renault Espace IV Grand Espace