Lista ocen Renault Espace IV Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW 2003-2012 (13) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ziobro
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Chciałbym obalić mit o skrzyni PK6, która jest rzekomo niezbyt trwała. Ja nie wymieniałem, nie naprawiałem. Podstawa - dwa razy w roku, na wiosnę i na jesieni trzeba sprawdzić poziom oleju. Jak go ubędzie to nawet nie poczujemy, a koła 5, 6 biegu będą wtedy pracować na sucho i oczywiście się zniszczą. Oleju nie może być też za dużo. Sama skrzynia pracuje poprawnie. Z czasem wyrabia się wodzik, który wpływa na precyzję włączania biegów,...
~Ryszard
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Precyzja przełożeń przeciętna. W mojej od zakupu ciężej wchodzi 3 bieg, a 5,6 są głośniejsze. Te skrzynie podobno lubią padać, więc jak tylko go kupiłem, myślałem, że tra zrobić tę skrzynię i będzie spokój. W warsztacie mi odradzili i tak jeżdżę już 100 tys. km.
~zwck
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Skrzyni nie można nic zarzucić, sprawuje się nieźle 6 biegów w manualu w połączeniu z tempomatem w trasie spisuje się rewelacyjnie. Chociaż na stromych podjazdach w wysokich górach zdarzało się, że musiałem redukować do dwójki.
~olo
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Skrzynia manualna 6 biegowa jest bardzo dobrze zestopniowana i nawet na szóstym biegu samochód zbiera się nieźle już od 80km/h. Ja jak na razie nie mam z nią żadnych problemów, biegi wchodzą płynnie i bez oporów.
~LUK721
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Sześciobiegowa skrzynia i piąty bieg już przy 50 km/h, szóstka też potrafi się wyrobić na płaskim przy tej prędkości, utrzymywanie 1500-2000 obr/min daje szansę zejść poniżej 10 litr/100 (Pb) w mieście, skrzynia bardzo nie lubi zimna
~Wojciech Czeluśniak
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Skrzynia biegów nie jest zła. Całkiem dobrze dobrane przełożenia, natomiast nie jest to model pancerny. Przeguby półosi, flansza skrzyni jak i łożyska potrafią dać o sobie znać. Powinno się wymieniać olej.
~Jaromir
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Skrzynia jak skrzynia. BMW to to nie jest. Wg mnie bieg 6 mógłby mieć niższe przełożenie. Silnik jest wystarczająco mocny, więc spokojnie dałby radę pociągnąć przy niższych obrotach, a byłoby ciszej.
~Mario
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Automat, dobrze się sprawuje nie szarpie i raczej nie do zajechania. Trochę wolno zmienia biegi, lecz jak na automat z tego roku to jest solidny i bardzo wytrzymały- polecam
~Adam
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Szukałem egzemplarza z manualem i się nie zawiodłem. Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie. Trochę krótka "jedynka". Fajny 6 bieg autostradowy.
Dziennik kosztów dla Renault Espace IV Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
11,9
14,3
~Marcin
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
może miałem pecha ale skrzynia mi się rozsypała tak że główny wałek wyszedł bokiem i z niemiec wracałem na lawecie :(
Renault Espace IV Grand Espace