Lista ocen Renault Espace IV Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW 2003-2012 (12) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ziobro
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
To jest van a nie samochód sportowy i trzeba o tym pamiętać. Trochę ociężały na zakrętach, ale czujemy się jak w kombi kombi. W porównaniu z Voyagerem to gokart. Na autostradzie niezwykle wygodnie. Układ kierowniczy precyzyjny i z dobrze dobraną wartością wspomagania. Zawieszenie jest bardzo, bardzo trwałe. Tylne niezniszczalne. W przednim siada to, co we wszystkich autach - końcówki drążków, stabilizatorów - ale rzadko. Duży plus, bo to...
~zwck
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Dość trwałe zawieszenie jak na Renault, dopiero pół roku temu byłem zmuszony wymienić fabryczne sworznie wahaczy, drążki i końcówki wymieniałem po zakupie auta na dedykowane dla traffica, do tej pory służą, w Lagunie robiłem to samo a sworznie i końcówki drążków musiałem wymieniać co rok. Pomimo swoich gabarytów auto nie potrzebuje jakiejś ogromnej przestrzeni do zawracania. na parkingu przed blokiem też nie ma tragedii.
~Jaromir
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Typowy van - doskonały na autostradę, ale na górskie drogi to już niekoniecznie. Chociaż muszę powiedzieć, że byłem swego czasu w górach z kolegą, który jeździł Toyotą RAV4. Naginaliśy trochę, ale kolega szybko odpadał. Mówił potem, że strach było jechać ravką z taką prędkością, jak ja Espace.
~Ryszard
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Kompromis pomiędzy komfortem i pewnością prowadzenia. Szybka jazda po autostradzie, nawet po łuku, to nic wielkiego. Nie wychodzą mu tylko szybkie zakręty, jest wyraźnie ociężały. Układ kierowniczy przeciętny, mógłby być bardziej precyzyjny, ale po Maździe 626 to i tak geniusz.
~olo
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Byłem pewny, że w tak dużym i wysokim samochodzie będzie znacznie gorzej ale i tutaj pozytywne zaskoczenie. Trzyma się drogi jak należy i tylko przy dużym wietrze bocznym i sporej szybkości trzeba uważać, szczególnie podczas wyjeżdżania zza ekranów na autostradzie.
~LUK721
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
duże koła 17", miło buja na dobrych drogach, ale dziury odczuwa się bolesnym łupaniem, co sugeruje delikatną jazdę na nędznych nawierzchniach, wspomaganie w normie
~Mario
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Auto posiada elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego. Dlatego też samochód dobrze się prowadzi lecz na wyczucie jego potrzeba trochę czasu
~Adam
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Auto wygodne i miękkie. Nie jest jednak z tych które szoruja klamkami po asfalcie na ciaśniejszych łukach. Dobrze zestrojone.
~Marcin K.
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
To słaby punkt espace, bo samochód ciężki i lecą elementy układu jezdnego (drążki raz na rok trzeba wymieniać)
Dziennik kosztów dla Renault Espace IV Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
11,9
14,3
~gzoom
Grand Espace 2.0 Turbo 170KM 125kW
Nie prowadzi się jak gokart, ale jak liniowiec na oceanie - równo, spokojnie, w ostrych zakrętach się przechyla.
Renault Espace IV Grand Espace