Lista ocen Renault Fluence Sedan (53) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przem
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Niestety ma miękki lakier, na którym pojawiają się odpryski od kamieni itp. Wnętrze jak na Renault dobrze spadowane i całkiem niezłej jakości, chociaż na przyciskach radia delikatnie łuszczy się farba. Przy przeglądach trzeba poprosić mechanika, żeby przeczyścił przepustnicę (koszt ok. 30 - 50 zł), bo przy niższych temperaturach może odpalać za drugim, trzecim razem. Po jej wyczyszczeniu odpala idealnie i zawsze (serwis Renault zwykle nie ma...
~Zakrześ
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Tak, raz jedyny przez 2 lata coś się wydarzyło, a autem jeżdzę codziennie. Auto nie chciało zapalić, kompletnie. Bez komunikatu o błędzie na komputerze. Dźwięk z pod maski taki, jakby bendiks klikał. Wysiadł znienacka w sobotę, i nie dał się odpalić. W niedziele rano "kliknął" bendiksem 2 X, za trzecim odpalił, i od tamej pory chodzi bezproblemowo. Co to było ? Zawieszone szczotki od komutatora w rozruszniku czy co ? Nie wiem, nie...
~Kamo
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Tutaj bywa różnie czasami lusterka nie chcą się składać rozkładać No ale mam jechać do elektryka to zaczynają działać jak to Renault czasami z elektryką coś tam nie działa lekko puknąłem tyłem Nie działa mi czujnik parkowania w następnym tygodniu jadę go naprawić takie drobne rzeczy nawet nie denerwujące.
~Timur
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Trzeszczą plastiki bocznych drzwi, coś stukało w przedniej części deski rozdzielczej. Podczas mrozów trzeszczy jeszcze bardziej. Piszczą klocki hamulcowe w ASO twierdzą, że są twarde (to chyba oczywiste) i nie chcą wymienić twierdząc, że to cecha szczególna a nie wada materiałowa. Jest to bardzo irytujące.
~Mallkavian
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
No to zaczyna się francuska renoma. Przed upływem 2 lat padła sprężarka klimatyzacji - wymieniona na nową na gwarancji. Przed upływem 4 wymieniono cały układ chłodzenia - też na gwarancji bo przy zakupie przedłużyłem do 4 lat za około 700pln - jak widać warto było.
~Piotr
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Kilka problemów się pojawiło jak uszkodzony czujnik pedału sprzęgła i gniazdo zapalniczki, ale jak na 8 lat użytkowania to jest nic. Nieco większym problemem były trudności z uruchomieniem zimnego silnika, ale problem rozwiązała aktualizacja sterownika.
~Piotr
~Jacek
Sedan 1.6 16V 110KM 81kW
Z drobiazgów w sumie nic się nie dzieje. No może tylko to, że przy jeździe przez kałuże lub większy śnieg podgina się osłona kanału rury wydechowej i brzęczy to wszytsko jakby się samochód rozpadał. Trzeba połozyć się w garażu i łapką odgiąć osłonę.
~Flanker
Sedan 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
W pierwszych dniach choroba wieku dziecięcego - wyciek paliwa (błąd montowni). Później raz zamarznięta klamka drzwi pasażera. Spasowanie niektórych części mogłoby być lepsze. Jak na pół roku i 13500km wynik nie jest zły.
Dziennik kosztów dla Renault Fluence Sedan
5,7
8,3
~mike
Sedan 2.0 16V 140KM 103kW
Na tle samochodów, które już miałem wypada blado - szwakuje elektonika - nie działają czujniki parkowania, nie zawsze składają się lusterka, nie zawsze automatycznie zamyka się po oddaleniu z kartą.
Renault Fluence Sedan