Lista ocen Renault Kangoo I (214) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 235 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mm
Minivan 1.2 60KM 44kW
blokowanie skrzyni biegów!!!!!! przy wrzucaniu wstecznego biegu za szybko coś szło nie tak i zostawał tylko 5 bieg! podobno nie które kangoo tak maja i clio w serwisie nie potrafili mi wytłumaczyc o chodzi! Znajomy mechanik wziął się za tą skrzynie o stwierdził że wodziki za bardzo się wysuwają i się blokuje!! póżniej obchodziłem się jak z dzieckiem z tą skrzynią! SKRZYNIA NIE DO NAPRAWIENIA !!!!! TAKI WERDYKT!!!!!
~dżek
Minivan 1.2 60KM 44kW
Skrzynia biegów - dobrze dobrane przełożenia dla tego modelu ( ponad 1130 kg ) - nigdy nie sprawiła mi najmniejszego problemu. Oleju nie wymienia się w tym modelu. Po prostu bardzo dobra skrzynia biegów. Lewarek chodzi lekko i precyzyjnie. Następny duży plus dla Renault.
~michał
Minivan Facelifting 2003 1.6 I 16V 95KM 70kW
Przełożenia zestopniowane bardzej pod przewóz lekkiego obciążenia. Biegi bardzo krótkie. Nie ma notomiast mowy o jakimkolwiek nieprecyzyjnym wbijamiu biegów, wszystko jest tam gdzie być powinno - intuicyjne. Sprzęgło zwykłe na linke, proste, bezawaryjne.
~adiGLE
Minivan 1.5 dCi 84KM 62kW
Ze skrzynią biegów nie jest źle. Jak na samochód przeznaczony raczej do spokojnej jazdy spisuje się całkiem nieźle nawet przy bardziej agresywnym traktowaniu. Jedyne co, to jest już trochę niedokładna i czasami nie chwyta biegu, ale to raczej kwestia zużycia.
~wojtex
Minivan 1.4 i 75KM 55kW
bez zastrzeżeń. biegi wchodzą płynnie, wsteczny też bez problemów. Jedyne co zauważyłem, to zimą zanim auto się rozgrzeje biegi wchodzą mniej płynnie - wydaje mi się że poprostu olej w przekładni musi się rozgrzać. po ok 5min wszystko jest wporządku.
~k.sroda
Minivan Facelifting 2003 1.2 i 16V 75KM 55kW
właśnie się rozkraczyła 4 miesiące po gwarancji. Po wyjęciu i rozebraniu okazało się że pękła obudowa w środku co spowodowało też zniczczenie uszczelniacza i zalanie olejem sprzęgła.skrzynia do spawania,sprzęgło do wymiany.to chyba starczy za komentarz.
~maxfun
Minivan Facelifting 2003 1.5 dCi 65KM 48kW
Skrzynia, wiecznie przepocona na wybieraku. Wada wybieraka położonego od dołu skrzyni biegów. Przełożenia krótkie, skrzynia jest słyszalna, ale nie denerwująca. Trochę brakuje 6tego biegu dla osób z \"pustoprzebiegami\".
~fergusson
Minivan Facelifting 2003 1.6 I 16V 95KM 70kW
Są problemy z dokładnością. Nie zawsze wskakuje bieg na którym nam właśnie zależy.Ma to duże znaczenie podczas szybkiego wyprzedzania i ruszania. Zamiast jedynki trójka.Idiotycznie rozwiązany sposób uruchamiania biegu wstecznego.
~Renault Kangoo 1.5DCi [marines081@interia.pl]
Minivan Facelifting 2003 1.5 dCi 82KM 60kW
Skrzynia bardzo precyzyjna, chociaż denerwuje blokada wysokich obrotów tzn. przy wyprzedzaniu i redukcji z 5tego na 4ty bieg, należy zwolnić prędkość i obrotów i całego samochodu by zredukować. Ale to drobiazg.
~Kangoo WWL
Minivan 1.4 i 75KM 55kW
Najgorsze, jak we wszystkich autach zreszta, to jej toporne chodzenie gdy mamy temperature minusowa i dopiero co odpalilismy silnik po dlugiej nocy. gdy sie juz olej rozgrzeje biegi wchodzą gładko i trafiaja na swoje miejsca.