Lista ocen Renault Kangoo I (218) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 231 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adiGLE
Minivan 1.5 dCi 84KM 62kW
Układ jezdny jest dość komfortowy i w miarę cichy na dziurach. Posiadamy w firmie wersję o \"zwiększonej ładowności\", chociaz de facto nie wiem co to oznacza, bo mam wrażenie, że wersja \"normalna\" ma taką samą ładowność. Niemniej jednak gdy auto jeździ \"na pusto\" to trochę tył podskakuje na nierównościach, natomiast optymalnym jest załadowanie samochodu jakimiś 400kg towaru, wtedy jedzie idealnie. Zaś gdy załaduje się prawie do maksa,...
~Piotr
Minivan Facelifting 2003 1.5 dCi 82KM 60kW
samo prowadzenie przeciętne (mam porównanie z Oplem Combo o podobnym roczniku, który prowadzi się zdecydowanie lepiej) ale trwałość żadna dochodzą liczne awarie: pompa wspomagania 6 razy! (w tym dwa na gwarancji) czyli po 60 tys , 90 tys, 140 tys, 220 tys 290 tys, 310 tys znów zaczyna buczeć więc chyba dogorywa trzykrotnie wymieniane były łożyska kół przednich, raz wahacz przedni, raz końcówka drążka do tego typowa wymiana łączników...
~makamb
Minivan Facelifting 2003 1.5 dCi 82KM 60kW
Tutaj jest tragedia !!!! Promień skrętu / zawracania w titanicu jest lepszy. Wszystkim, którzy myślą inaczej, proponuję pojeździć konkurenją (nawet francuską). W tej materii bezkonkurencyjny jes opel combo. Kangur ma w dowodzie ładowność max. 650 kg, jednak przy 450 już siedzi baardzo mocno. Nie wiem jak zachowywałby się przy maksymalnym dopuszczalnym załadunku. Strach pomyśleć. Generalnie bardziej osobówka niż ciężarwka. Dla rodziny OK, do...
~Piotr Bielsko
Minivan 4x4 1.9 dCi 4X4 80KM 59kW
Samochód jest twardy i ciężko było mi się przyzwyczaić..czuje sie wszystkie dziury i nierówności.. w terenie wypada sie z fotela na boki..Nie jest samochód terenowy ale napęd 4x4 jest przydatny zwłaszcza w ZIMIE. Mieszkam w Bielsku,a tu zima długo trzyma. Nie miałem żadnych problemów pod strome śliskie podjazdy(oczywiście na zimówkach).Autko jest wysokie i to jest wieki PLUS na nasze dziurawe drogi,zaspy śnieżne, wysokie krawężniki,koleiny itd.
~maxfun
Minivan Facelifting 2003 1.5 dCi 65KM 48kW
Do zawieszenia przedniego brak zastrzeżeń. Tył jednak jest zmorą użytkowników, ale na szczęście robi się to 1 na bardzooo długi czas. Przy sprawnym zawieszeniu poruszanie jest porównywalne z komfortem aut osobowych klasy micro, mini, może nawet średniej (chociaż tutaj nie wiem czy nie na wyrost ocena). Porównywalnie do mikrowanów jazda jest bardzo przyjemna.
~gisbern
Minivan 1.9 D 65KM 48kW
Tylko 3 dlatego,że + za wysokie zawieszenie, zero stresu na polnych drogach, leśnych, w mieście krawężniki nie istnieją a minus i to wielki za tylne zawieszenie (belki)a szczególnie ich cena, nie wiem jak dzisiaj. No Renault zabezpieczył się dobrze!!brak zamienników regenerowanych nie polecam. Drugi minus - przy przebiegu 40 tysięcy km 2x ustawienie zbieżności
~dżek
Minivan 1.2 60KM 44kW
Niestety - zawieszenie na naszych koszmarnych drogach nie zdało egzaminu. Jest twarde, bardzo źle zestrojone, sztywne, praktycznie bez cienia komfortu. Po ok. 80.000 km komfort jazdy przypomina jazdę furmanką załadowaną węglem. Fabryczne opony Michelin wytrzymały ponad 100.000 km, ale znacznie stwardniały ograniczając komfort jazdy. Jazda w zakrętach nie sprawia żadnego problemu.
~Szumak
Minivan 1.2 i 16V 75KM 55kW
Dla mnie niekwestionowaną zaletą tego samochodu jest wysokie zawieszenie. Konstrukcja tylnej belki zapewnia maksymalny możliwy do uzyskania prześwit. Pewnym mankamentem może być niska wytrzymałość fabrycznych drążków skrętnych zawieszenia tylnego, lecz po wymianie ich na wersję pełną (wzmocnioną) zawieszenie tyłu staje się niezniszczalne.
~Adam
Minivan 1.2 60KM 44kW
Auto nie ma wspomagania układu kierowniczego, przez co w miejscu skręca się koszmarnie. Czasami mam wrażenie, że nie uda mi się skręcić kierownicą na postoju, dlatego na parkingu jest tragedia, a poza tym, dużo miejsca potrzeba, aby nim wymanewrować, na parkingach i przy zawracaniu jest bardzo kiepsko.
~michał
Minivan Facelifting 2003 1.6 I 16V 95KM 70kW
Dość dobrze czuć auto na kierownicy. Wiele jednak zależy od opon, szerokości i ET felgi i....pogody. Wiadomo że samochód jest wyższy niż przeciętne więc jest to lekko odczuwalne przy wiekszych podmuchach. Tylna belka dużo żywotniejsza niż w partnerach/berlingo