Lista ocen Renault Kangoo I (210) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 239 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~allo allo - kangoo...
Minivan 1.4 i 75KM 55kW
klima - pompa klimatyzacji uszkodziła się po 2 latach eksploatacji, nawet w serwisie nie mogli dopatrzeć się dlaczego "freon wycieka", więc jeździłem przez 2 miesiące z klimą a potem już bez... dopiero kiedy szlak trafił łożysko pompy klimatyzacji wszystko stało sie jasne. Mam podejrzenie że serwis wiedział o tym od początku ale czekali na to aż gwarancja się skonczy. Kolejny dowód na to aby pilnować każdej, nawet drobnej usterki. Jeżeli po 2...
~oley86
Minivan Facelifting 2005 1.5 dCi 61KM 45kW
Być może jest to zależne wersji wyposażenia, ale w mojej: Nawiewy to 3 prędkości, na 1 prawie nic nie czuć, a na 2 jest już za mocny powiew!!! Jak można nie zrobić pokrętła OBIEG zamknięty/otwarty. Jak jedziesz za starym dymiącym Ikarusem to musisz odpiąć pasy, pozamykać nawiewy - każdy osobno. Po 30 sek. autobus zjedzie, a my musimy od nowa po otwierać nawiewy. Nawiew na szybę nie powoduję dmuchania na boczne szyby w okolicach lusterek!
~adiGLE
Minivan 1.5 dCi 84KM 62kW
Ogrzewanie to jest to jedna z niewielu słabych stron samochodu. Niestety wnętrze ogrzewa się bardzo długo i często trzeba marznąć, nawet przy temperaturach rzędu +5 stopni. Jeśli o chłodzenie chodzi, to nie ma tu najmniejszego problemu. Auto posiada klimatyzacje, która jest bardzo wydajna i całkiem nieźle radzi sobie z utrzymaniem przyjemnej temperatury nawet przy upale rzędu 35 st.
~Oliveira
Minivan 1.4 i 75KM 55kW
Brak możliwości odcięcia się od nawiewu powietrza z zewnątrz , brak filtrów dostarczanego do auta powietrza. Latem w korkach koszmar (nie mam klimy). Ogrzewanie było b. sprawne, dopóki po awarii pompy wody pewien mechanik nie wlał "supernowoczesnego" płynu chłodz.o różowej barwie. Doszło do wytrącenia dziwnych farfocli- trzeba było płukać nagrzewnicę i wymienić chłodnicę.
~Pawlica87
Minivan 1.2 60KM 44kW
ogrzewanie nie jest mocną stroną ale jak silnik sie nagrzeje to mozna zimą na krutki rękawek jechac:) autko jest mocno przeszklone wiec szybko sie nagrzewa i warto poszukac egzemplaza z klimą ale nie ma ich zbyt wiele(chyba ze te nowsze) ja jednak przyciemniłem sobie szyby i juz jest do wytrzymania i mozna auto postawic na słońcu latem(oczywiscie nie w 35stopniach:))
~maxfun
Minivan Facelifting 2003 1.5 dCi 65KM 48kW
Ogrzewanie pierwszego rzędu jest doskonałe, jednak w wersji tej nie ma kanałów ogrzewania tył. Tu powstaje problem zimą. Latem klimatyzacja daje radę, ale jak wyżej w pierwszej klasie (1 rząd) z tyłu komfort maleje. Źle rozwiązane otwieranie i zamykanie nawiewu środkowego - w większości przypadków spotykam się z uszkodzonym (ułamanym) mechanizmem.
~Darek MuMiN
Minivan Facelifting 2003 1.2 i 16V 75KM 55kW
Tutaj też wszystko ok. Ale. No właśnie w tylnych drzwiach mogły być opyszczane szyby. A z uwagi na dobrą widoczność dzięki dużym szybom niestety wersja bez klimy daje nam nie zła temperatury wewnątrz latem. Ale kiedy te duże szyby otworzymy to i szybko się wnętrzez przewietrzy. Ogólnie tragedii nie ma.
~rem
Minivan 1.4 i 75KM 55kW
wentylacja sprawdza sie dobrze. jedynie tylne boczne szyby troche parują , ale to nie za bardzo wpływa na warunki prowadzenia pojazdu . Nie zmarzłem w samochodzie nawet podczas ponad 20 stponiowych mrozów , chociaż ogrzewani zaczynamy odczuwać dopiero po przekręceniu pokrętła co najmniej poza połowę .
~Matys
Minivan 1.9 dTi 80KM 59kW
Z racji ze mam kratę oddzielającą przestrzeń bagażową od pasażerskiej, schładzanie i ogrzewanie trwa dość powolnie. Po zastosowaniu kartonu oddzielającego przestrzenie idzie to sprawniej. Silnik daje ciepło stosunkowo szybko, nie odbiega od innych aut (ze stoperem nie liczyłem)
Dziennik kosztów dla Renault Kangoo I
5,9
8,3
10,6
~andrzejkosmaczewski@wp.pl
Minivan 1.2 60KM 44kW
Zimą jak sobie kierowca puści ogrzewanie na nogi , to nie ma na co narzekać , ale ci z tyłu... . Razu pewnego , jak było jakieś -30 C (bodajże luty 2006) , to z bocznych szyb lód nie odpuścił nawet po przejechaniu 200km z ogrzewaniem na ful . Ale to była sytuacja ekstremalna .