Lista ocen Renault Laguna I (541) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 665 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zuchu76
Hatchback 1.9 dTi 99KM 73kW
Tu niestety nie bylo idealnie. Problemem byly uszczelki w drzwiach ktore po kilkunastu latach przepuszczaly i powyzej 100km/h wiatr swistal we wnetrzu. Po naklejeniu dodatkowych gumek wygluszajacych sytuacja nieco sie poprawila ale po 2 latach problem znow powrocil bo dodatkowe gumki sie splaszczyly i nie dolegaly do uszczelek. No coz jedyne pocieszenie takie ze do 80km/h bylo calkiem cicho a podczas jazdy po miescie bylo naprawde przyjemnie....
~Tomek
Hatchback 2.0 113KM 83kW
Samochód jest wygodny to i musi być przy tym cichy. Odgłosy toczenia są całkiem dobrze wyciszone, szczególnie z tyłu. Trochę słychać pracujące zawieszenie na nierównościach, ale to praktycznie każdy samochód tak ma. Od ok. 130 kmh pojawiają się hałasy opływającego powietrza. Silnik generalnie dobrze wyciszony, ale mój egzemplarz ma rezonans od ok. 3000 tys.obr/min do ok. 3300. Słyszałem że dużo lagun tego typu tak ma, prawdopodobnie to ma...
~grezur
Hatchback 2.0 113KM 83kW
Tutaj także jest idealnie. Przy jeździe po mieście 60km/h słyszymy praktycznie tylko cichy wietrzyk. Po zatrzymaniu się zapada głucha cisza. Nie dochodzi do nas dźwięk pracującego silnika do ok 3000 obr. Później staje się wyraźniej słyszalny. W trasie przy 100-110km/h słychać tylko lekki szum, który nie jest drażnący. Dopiero powyżej 140km/h szum wiatru staje się głośniejszy.
~Mobex
Hatchback 1.9 dCi 110KM 81kW
Silnik pomrukuje cicho mimo swojego przebiegu. Kabina wyciszona jest dobrze, zresztą i na zewnątrz te silniki mają dobrą kulturę pracy. Przez podskakująca półeczkę nad przestrzenią bagażową nie będę minusował, bo tak mają wszystkie hatchbaki. pracę zawieszenia na naszych drogach też słychać w znakomitej większości samochodów na naszych drogach.
~matteykos@gmail.com
Hatchback 2.0 113KM 83kW
Wyciszenie dobre. Doskonale posiadaja - Audi A8, BMW serii 7. Laguna pod tym wzgledem wypada przyzwoicie. Do okolo 150km/h jest wzglednie cicho, pozniej zaczyna byc troche glosniej. Dla mnie to i tak jest swietny wynik biorac pod uwage moj wczesniejszy samochod. Zaczynal halasowac juz od 100km/h. Coz... Cos za cos. Byl lekki i szybki, ale niestety glosny.
~Laguna driver
Hatchback 1.9 dTi 99KM 73kW
Nie wiem czy zawiniło tutaj wyciszenie, czy silnik jest zbyt głośny ale możnabyło się bardziej przyłożyć do wyciszenia. Nie jeździłem dCi-kiem, więc nie mam porównania. Brak dwumasy także może być dla kogoś wadą (zwiększone przenoszenie drgań na nadwozie). Gdyby silnik był lepiej wygłuszony to dałbym lepszą ocenę.
~jungli
Hatchback 2.0 113KM 83kW
dobrze niezle dostatecznie... jak juz wspominalem minus za zawieszenie ktore czasem daje sie weznaki, dodatkowo powyzej 130 robi sie glosno i to z nienacka, zauwazylem ze to wydech wpada w rezonans i dodatkowo halasuje (mam nowy jest to samo) pozniej jakby troche ciszej czyt. mniej dokuczliwie ale generanie nie jest zle
~zelmerii@wp.pl
Kombi 2.2 D 84KM 62kW
TO WKOŃCU DIESEL !!! Cicho być nie może. 14-to letni samochód .. to i nawet uszczelki moga puszczać. Jak sie zadba o uszczelki... można rozmawiać. przy 120 szumi ... przy 160 .. należy odkręcić radio. Ale przypomnę, że w polsce max prędkość to 110 na expresie i 130 na autostradzie. Resztę do wlasnej analizy.
~Jacek
Hatchback 1.9 dCi 110KM 81kW
Jak na moj gust doskonale. Na zewnatrz bardzo cicho na wolnych obrotach nawet na CPN-ie nalewajko sie dziwi ze takie stare auto i tak cicho chodzi. Wewnatrz na wolnych nie slychac ze to DIESEL glosniej sie robi dopiero gdzies przy 140km/h ale nie az tak bardzo.
Dziennik kosztów dla Renault Laguna I
6,7
10,6
~jacek64
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Żeby było ok musisz sobie powiedzieć ze nie jest to benzyniak tylko diesel.Przy 120 jest już troszkę przygłośnawo.Może to moje tylko wrażenie ponieważ nie sprawdzałem czy czasem silnik nie pracuje za głośno.Bynajmniej nie słychać czegoś takiego jak świst powietrza.