Lista ocen Renault Laguna I (671) - Silnik

Na liście zabraknie 535 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcin
Kombi 2.2 D 84KM 62kW
Silnik ma małą moc ale ogólnie niejest źle, trzeba przyznać że jest elastyczny ale osiągi rozpędzania niesą rewelacyjne. Duży ciężar na przyczepce nawet się nie zadusił \"podłączyć brony i w pole\" ale przyspieszenie moim zdaniem trochę za małe już ja 2010 rok
~forestus
Hatchback 1.9 dTi 99KM 73kW
Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do stosunkowo dużego hałasu emitowanego przez silnik. Jednak teraz stwierdzam, że to całkiem miłe mruczenie. Dynamika nie powala, aczkolwiek źle nie jest (można dość skutecznie wyprzedzać TIR-y na wąskich drogach Warmii i Mazur)
~SPSebastian
Hatchback 2.0 113KM 83kW
Mocny silniczek, przesiadając się z innego auta można wyczuć że nawet potrafi wgniatać w fotel co daje bardzo przyjemne wrażenia jazdy:) 2.0 podobno znany ze swojej niezawodności, auto mam krótko więc dopiero się o tym przekonuje ale mam nadzieje że prognozy okażą się sprawdzone;)
~dub
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
1,6 to trochę za słaba jednostka jak na taką masę, ale nie ma dramatu. Jeżeli ktoś nie sili się na sprinty spod świateł będzie zadowolony. Nie jest to też pogromca autostrad. Ale za to odwdzięcza się niskim spalaniem i nawet używanie klimatyzacji nie podnosi go jakoś drastycznie.
~pedziwiatr lat 38
Hatchback 2.0 113KM 83kW
Silnik dopasowany do auta , klima go nie obciąża , na gazie trochę brak mocy ale nie jest tragedia , przejeździł 6 lat na LPG 150 tys , bez usterki choć wtryskiwacze od benzyny już się trochę przypiekły (rano trochę terkocze),jeździ na półsyntetyku i nie bierze oleju ,
~Przemek
Hatchback 2.2 D 84KM 62kW
Silniczek chodzi ładnie spalanie jest poprostu bombowe!Najmniejsze jakie zanotowałem to 5.8 l jak na silnik 2.2 to wypas...Szkoda tylko,że wolnossący bo jest strasznie mułowaty i niezbiera się ale coś kosztem czegoś.Chcesz jeżdźić jak najdłużej na jednym baku to tylko 2.2 ;]
~WieczWorld
Hatchback 1.8 90KM 66kW
90 "kucy" osłabione gazem do tego juz troche leciwych sa dobre dla starszego pana ktory nie przekracza 80km/h - wyprzedzanie kogos jadacego ok 100km/h okreslam jako katorge za to jak sie rozpedzi idzie jak przecinak - tylko u nas autostrad brak dlatego oceniam silniczek tak nisko
~carver25@wp.pl
Kombi 2.0 115KM 85kW
długowieczny niewysilony motor 8 zaworowy 115 km , o wysokiej kulturze pracy . bardzo przyjemny . Wkreca się już od 1800 obr a od 2800 obr robi się bardzo żwawy . osiągane przebiegi 400 tyś km . Instalacja LPG wtrysk sekwencyjny - bezproblemowa i ekonomiczna eksploatacja .
~ramzi0@op.pl
Hatchback 2.0 113KM 83kW
115 KM to mało jak na tak duże auto ale muszę powiedzieć, że radzi sobie nieźle. Zadnych problemów z wyprzedzaniem, szybko i nie trzeba się zastanawiać czy zdążę. Bardzo elastyczny. Jedynym zauważonym problemem jest ciągłe pocenie się silnika(uszczelka pod głowicą).
Dziennik kosztów dla Renault Laguna I
6,7
10,6
~obserwator drogi
Kombi 1.8 90KM 66kW
Mimo masy, dzięki sensownym przełożeniom skrzyni biegów auto jest żwawe, zachowując jednocześnie rozsądne spalanie. Rozrząd na pasku, dźwięk jak na 8 zaworów przystało bardziej charakterny. Bez względu na warunki pogodowe odpala na raz.