Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

Silnik 2.0 i T 16V 165KM 121kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Laguna II Hatchback 2.0 i T 16V 165KM 121kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Auto jest bardzo przestronne, wygodne, cechuje się dobrym wyciszeniem i wysoką kulturą pracy silnika. Drugim tak wygodnym autem nie jechałem. Wyposażenie z roku 2003 przewyższa nieraz auta z 2014 r. tej samej klasy. Jedynym zastrzeżeniem może być zespolenie deski rozdzielczej, jakość materiałów super, ale zimą słychać trzaski na nierównościach, poza tym super.
Silnik to poezja inżynierii. Został uznany wg. Auto Świat za drugi najlepszy silnik świata (brali pod uwagę wszystkie parametry, nie tylko moc etc.) Zgodzę się z tym. Jedyną wadą może być wyższy niż można oczekiwać poziom hałasu między 3500 a 4500 obr/min. Dynamika ponadprzeciętna, wręcz zaskakująca, a można podchipować spokojnie do 205 KM. Spalanie, adekwatne do pojemności, między 8.0 a 10, chociaż przy ekodrivingu udało mi się zejść do poziomu 6,2 L/100 km, nie jechałem szybciej niż 110 km/h, odcinek 350 km.
Skrzynia bardzo dobra, poza jednym mankamentem...dwumas. Raz wymieniałem, na gwarancji jeszcze, od tego czasu spokój, ale trzeba kontrolować, bo małe drgania przy ostrej jeździe się pojawiają. Same przełożenia bez zastrzeżeń.
Bardzo komfortowy, nie za miękki wbrew opiniom. Auto super się trzyma drogi. Trwałość na 4/5, co 30 tyś. końcówki do wymiany, co 60 tyś. tuleje tylnej belki.
Bardzo dobra, lepsza niż w nowych autach, gdzie słupek przedni wszystko zasłania...
Rok 2003, a ergonomia wzorowa, minimalizm i prostota obsługi.
Najlepsza klima ever! Chłodzi i grzeje jak dzika. Uwaga! Klima od 2003 nie była napełniana, a na kontrolach wypada b.dobrze.
Z przodu dużo miejsca, z tyłu konfortowo dla osób do 185 cm wzrostu.
Wyciszenie bardzo dobre, choć jak wspominałem, silnik między 3500 a 4500 ob/min bywa uciążliwie głośnawy, ale nie wyje.
Części tanie, spalanie dobre, nic dodać nic ująć, gdyby paliła mniej to wtedy 5 gwiazdek. Można zagazować, ale ja nie jestem zwolennikiem LPG.
Nie kupicie auta w tej cenie równie dobrego.
Coś tam się psuje, wiadomo, ale bez przesady, silnik podnośnika szyby czy awaria wyświetlacza klimatyzacji przez 11 lat to chyba dobry wynik.
Nic poważnego na szczęście się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i T 16V 165KM 121kW [l/100km]

8,1