Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : BEZ AWARYJNY jeszcze nie miałem z nim problemów
Jestem pierwszym właścicielem posiadam Lagunę II PH II ESPerience.Czytam opinię innych użytkowników, ale są oni właścicielami którymiś z kolei, więc nie dziwię się że mają takie problemy, ponieważ w przewadze są to laguny z zagranicy a tam też stosuje się praktyki cofania liczników są to samochody po różnych kolizjach, zaniedbane. Ja nie mam takich problemów jak elektronika itp. oraz turbina, koło dwumasowe itp. wiem że u mnie też siadła turbina, sprzęgło, koło dwumasowe ale przy jakim przebiegu i styl jazdy sportowy. Poza tym nic się nie dzieje. Moja opinia jest obiektywna i jest jeszcze ŻELAZNA ZASADA JAK SIĘ DBA TAK SIĘ MA. Ja wszystko wymieniam na czas olej i filtry co 15000km i tankuje na stacjach shell- V power, orlen- verva
Silnik pracuje równo i cicho. Przy przebiegu 60,000 km został zrobiony CHIP tuning. Fabrycznie po z hamowaniu było 125KM 290Nm, CHIP 148KM 325Nm Nie występują żadne problemy z kopceniem itp. prędkość maksymalna to 230km/h a z górki 240km/h na oponach Michelin Pilot Sport 3 205/55 R 16 V bałem się jechać szybciej z uwagi na opony, aby nie eksplodowały
Biegi wchodzą gładko
Zawieszenie po modyfikacji amortyzatory przód gazowe KYB, tył gazowe KYB. Tarcze przód 300mm nawiercane i nacinane EBC klocki zielone EBC, tył tarcze pełne EBC klocki zielone EBC. Klocki tylne zostały wymienione ponieważ strasznie piszczały teraz są TRW. Auto jeździ głównie po autostradach po tej modyfikacji czuć po czym się jeździ charakterystyka jest sportowa, ale pływanie nie występuje i o to mi chodziło
Widać wszystko w każdym kierunku
Wszystko tam gdzie być powinno
łożysko siadło w wentylatorze, ale wentylator został wymieniony na gwarancji. Grzeje i chłodzi bez zarzutu
Bardzo dużo miejsca. bagażnik posiada 430L
Do 90km/h jest dobrze, powyżej robi się głośno co mi przeszkadza dla porównania z laguną III to w mojej jest churagan
Teraz wszystkich zaskoczę najmniejsze spalanie już na CHIPie bez klimy jadąc zgodnie z przepisami na trasie wyniosło 3.8 l/100 na dystansie 125km. Teraz normalne spalanie (miasto,średnie,trasa autostrada) 7.0, 4.8-5.2, 5.7-6.7 l/100 przy jeździe sportowej średie 6,5 l/100
Za nową z wyprzedaży rocznika zapłaciłem 73000 zł. JAKOŚĆ trochę trzeszczą plastiki jak się jedzie po nierównośiach. Reszta jest SUPER
Wbrew obiegowej opinii problemów z elektryką. Ja jeszcze nie miałem, żadnych problemów
Przy przebiegu 150,000km siadła turbina Garetta, sprzęgło, koło dwumasowe. Jazda była różna od spokojnej do skrajnie sportowej (to już można sobie wyobrazić jakiego dostawała buta) z przewagą sportu. Uważam, że to doskonały wynik jak na taką jazdę.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

5,1