Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

Andee, 16 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2002
Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ładna praca silnika i jego dynamika 120 KM spokojnie wystarcza by się sprawnie przemieszczać.
Doskonałe auto dla rodziny. Przestronne wnętrze, duży komfort podróżowania, ekonomiczy a zarazem bardzo dynamiczny silnik.
Auto kupiłem w niedzielę, zdążyłem już zainwestować w nie 600zł. ponieważ padła pompa zasilająca pompę wysokiego ciśnienia (jakoś tak). Zaskoczył mnie serwis Renault niską ceną za wymiane wspomnianej pompy. Jestem mile zaskoczony pracą silnika. Do tej pory jeździłem wyłącznie benzyniakami. Super dynamika.
Biegi wchodzą bez problemu, coć mogłoby byc lepiej.
Auto wspaniale trzyma się drogi, przy włączonym ESP można nieźle pomykać na krętych drogach. Komfortowe zawieszenie, wygodne wnętrze. Super.
Troche słaba widoczność do tyłu w wersji 5-cio drzwiowej
Wszystko na swoim miejscu, nic dodać-nic ująć.
Klimatyzacja działa bardzo poprawnie, choć nie miałem jeszcze okazji sprawdzić jej w wysokich temperaturach.
Dużo miejsca dla każdego, pojemny bagażnik. Super.
Doskonałe jak na diesla. Przy 140 km/h można szeptać w kabinie, nie to co w megance, którą jeździłem wcześniej.
Na razie jest nieźle choć mogłoby być lepiej. Czuję, że na trasie może zejść grubo poniżej 6 litrów/100. W cyklu mieszanym w granicach 6,6-6,9 l/100.
Za te pieniądze nie kupiłbym auta innej marki takich rozmiarów i z tak bogatym wyposażeniem.
Na razie nic się nie zepsuło, nic nie trzeszczy, nic nie puka. Jest ok.
Padnięta pompa zasilająca pompę wysokiego ciśnienia. W serwisie koszmarnie droga, normalnie można ją dostać za 1/3 ceny serwisu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,2