Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Sebastian, 12 lat temu
Silnik 2.0 i T 16V 163KM 120kW
Rok produkcji 2003
Renault Laguna II Kombi 2.0 i T 16V 163KM 120kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dość ekonomiczny, a jednak ma pazur sportowca.
Dla mnie autko jest OK, co dziwne Laguna II, która ma przydomek \"królowa lawet\" jako pierwszy mój francuzki samochód, przekonała mnie do francuzów. Poczytałem przed kupnem o nich w internecie i fachowej prasie i doszedłem do 2 wniosków. NIE KUPOWAĆ LAGUNA PONIŻEJ ROCZNIKA 2003!!! NIE KUPOWAĆ LAGUNY II W DIESLU!!! Trzymając się tych dwóch wytycznych,kupiłem benzynę z rocznika 2003 i jestem zadowolony.
Silnik to prawdziwa \"petarda\", jest mega elatyczny, na trasie jadąc nawet 90km/h na 6 biegu, nie ma koniczności redukcji, aby wykonać manewr wyprzedzania, poprostu wciskasz gaz i jedzie. bardzo dobry moment obrotowy,
ja niestety miałem awarie, manualna i jednak awaria - łożyska 3 i 4 biegu zaczeły strasznie chałasować i niestety 2000pln poszło na naprawę :-(, ale teraz hula i mam nadziej że ja już tam nie będę musiał zaglądać :-)
jeżeli chodzi o zawieszenie - bardzo wyważony pomiędzy komfortem a bezpieczeństwem, a jeżeli chodzi o bezpieczeństwo - bardzo dobre hamulce z asystentem hamowania, a zimą system ESP + dobre zimówki (Michelin Alpine) i musisz się naprawdę postarać żeby auto wypadło z toru jazdy - REWELACJA!!!
Dla mnie ok, niektórzy (zanim kupiłem czytałem komentarze) narzekali na słabą widoczność do tyłu, ja cofając używam lusterek bocznych i czujników (dość precyzyjne) i nie podzielam opinii o słabej widoczności do tyłu, jeżeli ktoś przy cofaniu odwraca głowę to raczej ma kiepski zwyczaj ;-)
ok wszystko pod ręką, joystick od radia ułatwia strasznie sprawę, jest intuicyjny w obsłudze i poprawia bezpieczeństwo, gdyz nie musimy odrywać rąk od kierownicy
Bardzo sprawne ogrzewanie jak i klimatyzacja, zimą bardzo szybko się autko nagrzewa, a po wciśnięciu przycisku MAX na panelu sterowania nawiewem uruchamiamy wszystko co potrzebne do szybkiego osiągnięcia widoczności, klimatyzacja latem przy upałach też daje sobie spokojnie radę DUŻY +
No z tym chyba trochę gorzej, jeżeli ktoś myśli że Laguna II kombi to duże auto, to może się poczuć trochę zawiedziony, jeździmy z żoną i małym synkiem więc jest ok, ale dla 4 dorosłych osób to juz tak sobie
Wyciszenie raczej przeciętne, przed kupnem testowałem ją przy prędkości 180km/h i hałas był spory, w ten sam dzień testowałem z tą prędkością volvo S60 i różnica duża na + dla volvo, dodatkowo hałasują plastiki :-(
Myślę że silnik dający tyle radości z jazdy, dusponujący sporą mocą i dużym momentem obrotowym, zadowalając się przy tym niespełna 13 litrami LPG to doby wynik, dodam że nie mam lekkiej nogi i myslę że można spokojnie zejść ze spalanie do 11 litrów, ale dopóki gaz kosztuje 2,8pln to po co??
Dla mnie rewelacja, francuzkie auta bardzo szybko tracą na wartości, więc za małe pieniążki można nabyć dobrze wyposażone i bezpieczne auto jak Laguna II, przypomnę że to pierwsze auto, które otrzymało 5 gwiazdek w teście zderzeniowym. Wystarczy tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski z informacji na temat danego modelu i prawdopodobnie kupimy dobre auto za bardzo dobre pieniądze, a może ktoś mi powie że audi czy volkswagen się nie psują??Oczywiście że sie psują i niestety przy zakupie duzo więcej kosztują.
popsuła mi się szyba elektryczna od kierowcy i raz odmówił posługi szyberdach, ale po zdjęciu klemy z akumulatora powrócił do żywych (od tamtego czasu nie darzę go zbytnim zaufaniem), żadnych kłopotów z kartą ani elektyką czy elektoniką, czujniki ciśnienia w kołach tez działają
padła skrzynia biegów (naprawa 2000pln:-()

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i T 16V 163KM 120kW [l/100km]

12,0