Renault Megane I 1.4 e 75KM 1996-2000 - Oceń swoje auto

Oceny Renault Megane I 1.4 e 75KM 1996-2000

3% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 25.08.2009 14:15:00 przez

Renault Megane mimo, że ma 13 lat to swoim wyglądem zarówno z zewnątrz jak i w środku przebija niejeden samochód wyprodukowany w latach 2000-2009. I to chyba jego największa zaleta. Autko chyba jak każde jeśli się o nie dba, na czas wymienia części eksploatacyjne i płyny jest niezawodne, można nim wszędzie dojechać siedząc na niesamowicie wygodnych fotelach. Kilka ostrzeżeń dla kupujących: nie kupujcie auta od człowieka, po którym widać, że nie jest najbogatszy, bo kupicie tak jak ja samochód w opłakanym stanie jeśli chodzi o zawieszenie, układ kierowniczy, a dodatkowo włoży wam stary akumulator i wymieni opony na nalewki :-/ przed sprzedażą (ale człowiek uczy się na błędach). Nie obeszło się bez naprawy typowych usterek dla tego modelu czyli maglownicy i tylej belki. Dla własnej wygody i ze zużycia wymieniłem wszystkie amortyzatory, sprężyny i rozrząd. Dzięki temu autku nauczyłem się rozpoznawać najbardziej charakterystyczne usterki i co nieco umiem naprawić już nawet sam. Pleciłbym zakup tego auta każdemu kto ceni sobie bardzo ekonomiczną jazdę tylko zwracam uwagę, żaby dokładnie sprawdzić zawieszenie, akumulator, alternator i maglownicę. Jeśli znajdziecie model, który będzie miał sprawne te rzeczy to śmiało można zdecydować się na zakup. Jeśli zobaczycie Megane stojącego tak nisko, że linia opon prawie pokrywa się z brzegiem błotnika możecie być na 99% pewni, że zawieszenie będzie do roboty.

dodano 25.03.2010 23:47:29 przez

Megane to auto zaskakująco wygodne, komfortowe, pakowne i nadal ładne. sylwetka nie zestarzała się tak bardzo jak np. Brava. Meganki nie poznikały też z ulic tak masowo jak wspomniane Fiaty, co świadczy o ich solidności, wbrew obiegowym opiniom. Wnętrze jest zaskakująco przestronne, jak na 12 letnie auto - ma wszystko, czego potrzeba. W testach zderzeniowych wypadła lepiej niż niektóre nowe auta, więc bezpieczeństwo stoi na dobrym, promowanym przez Renault poziomie. Wnętrze jest już trochę optycznie przestarzałe, ale to nie dziwi, bo taka jest kolej losu. Trudno, aby auto, które debiutowało w 96r. konkurowało z nowymi modelami. Plastiki odstają od współczesnych, ale jak na lata 90 nie jest źle. nic nie trzeszczy, nic nie puka. luźna jest klapka od popielniczki, ale tę niechcący wyrwałem kiedyś z uchwytu, więc to nie wina Renault ;) W fotelach obszytych welurem można się rozpłynąć.

dodano 09.02.2001 12:54:23 przez

Ogólnie dobre autko lecz rocznik 1996 zaczął chorowac na tzw chorobę wieku dziecięcego. Nie polceam kupna tegoz silnikiem 1,4 79 KM (ale tych juz chyba nie produkują, no chyba ze uzywane) Makmanety podsatwowe to kata;izator oraz ta usczelka po glaowca niesczesna z pod której cieknie chyba w wszytkich straych Megankach - duzy MINUS. Odardzam wymainę katalizatora na nieorginalny (tez za około 700 PPLN) wiem bi sie naciałem i przez niego niedłogo do wymiany będzie szykował się kolektorek a być moze i półośka. Lepiej kupić jakiś z demobilu (czyli rozwalonej Meganki). Autko całkie fajne. Tylko raz stanąłem na drodze i nic. (Kluczyk zgubił kod) w ASO wymienili CLIPA w ramch OTSu. Proszę o kontakt w celu wymiany doświadczeń.

dodano 21.10.2007 14:48:12 przez

Jeździłem tym czymś ok. 2 ch tygodni jako autem zastępczym, miałem wiele przygód, po prostu nie do opisania. Na początku po zamknięciu na pilota auta światła zapaliły się i nie zgasły. Rozładował się akumulator. Jak do takiego auta można włożyć 75 koni, do tego jeszcze półzdechłe konie francuskie??? przy prędkości ponad 110 km/h dźwięk jest jak w startującym Boeingu 737, kto ma ten wie !!! Wraz z tym autem kup dobre radio i mocne głośniki !!! Samochód gasł kilka razy po prostu sam podczas jazdy. Ogólnie rzecz biorąc jazda tym autem to jest totalna katastrofa. Stanowczo odradzam. Po co ludzie wogłóle kupują takie auta??

dodano 26.04.2002 13:05:19 przez

Powyższy opis dotyczy wersji Megane Classic. Samochód dla niespieszących się. Przy dobrym traktowaniu potrafi mile zaskoczyć dobrym przyspieszeniem podczas wyprzedzania czy na światłach. Najlepiej się sprawdza przy jeżdzie po mieście i na spokojne wypady weekendowe. Ale to chyba bardziej kwestia silnika małej mocy niż konstrukcji całościowej. Idealny dla 4-ro osobowej rodziny (bagażnik 500l, ustawny i b. pojemny), która ma rodzinę za miastem w odlegości do 350km (no, może być 352 km). Nie sprawia problemów przy eksploatacji. Nawet ceny w autoryzowanym serwisie nie są aż tak przerażające jak np. u WV, czy Opla.

dodano 24.08.2001 12:40:58 przez

Auto z bardzo fajnym designem i przyjemnymi welurami w srodku. Zewnatrz trzeba sie przyzwyczaic. Duzo gadzetow podnoszacych bezpieczenstwo i przyjemnosc jazdy. Ale zbyt glosne, dealerzy maja serwisy na zenujacym poziomie szczegolnie Auto Compol w Poznaniu i jego kierownik pan Roman Majtas ... po prostu brakuje slow zeby wyrazic porazke w tym serwisie.. niemowiac o uszkodzeniu auta ktorego doswiadczylem podczas jednej z wizyt (uszkodzenie przez serwisantow oczywiscie). Nigdy wiecej FRANCY!! Moje nastepne auto to bedzie Passat albo A4. A nie zabawkowe, auto dla kobiet jakim jest Megane.

dodano 19.02.2002 12:41:04 przez

Typowy francuz .. komfort idealny silnik poprawili teraz jest doskonały (14,16V) zawieszenie bardzo dobre ale do 30 tys potem lipa.. przeglady co 20 tys ale lepiej pracuje jak sie robi co 15 tys... od 1,5 roku go ostro cisne i jak na 40 tys przebiegu to inne samochody juz "padały" a tu na razie wszystko gra (no moze poza tzw. francuskimi usterkami. Ma pare fajnych bajerów z wycieraczkami (na wstecznym aut sie załacza tylna ,, gdy sie staje np na swiatłach zwalniają o 1 predkosc.. w sumie do miasta ideał - dla sportowców nie polecam :)

dodano 15.05.2003 13:22:25 przez

Jestem fanem tego samochodu, przestrzen wyglad. kiedy go kupowalem przy pierwszej jezdzie czulem sie jak w domu, schecia kupil bym jescze raz taki sam model bez zmian, no moze bardziej dynamiczna jednostka ale tego nigdy nie zawiele. zalamany jestem oraca silnikaj jest glosny rzęzi, skwierczy. beznajdziejna skrzynia biegow moze to problemy z lizakiem czy tez z prowadnica tragedia. Mimo to zakochalem sie w tym samochodzie jest piekny, rodzinny przestrzenny ale silnik tragedia i jeszcze raz tragedia.

dodano 12.09.2010 16:24:18 przez

Auto nudne, nie dające frajdy z jazdy. Posiada szczególną zdolność do psucia się w drodze do celu. Farba blaknie, szyby ciemnieją ( i to nie brud) i piszczy na 4 i 5 biegu. Często zacinają się tylne drzwi i klapa tego czegoś co nazywają bagażnikiem (mały i nieustawny). Ogólnie auto nie warte polecenia. Nawet największemu wrogowi bym odradził. dosłownie ZŁOM NA KÓŁKACH ( a co do kółek- padają nagminnie sworznie). Auto śmieszno-żałosne i w dodatku potrafiące zepsuć humor na cały dzień.

dodano 23.10.2006 23:23:06 przez

ma charakterek ten samochod i uwazam ze ktos musi go pokochac zeby nim jezdzic.nie jest to cud techniczny ale dosc dobre autko.mam tylko ten jeden jedyny problem z tym samochodem, gdy jest cieply nie moge go czasami zapalic.rozrusznik kreci ale nie chce zaskoczyc za zadne skarby.jak sie go popcha to lapie od razu.bylbym wdzieczny gdyby ktos pomogl by mi rozwiazac ten problem.podpisuje sie moim adresem mailowym i mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto mi odpisze.

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.4 100KM, benzynowy.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Renault Megane, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Megane

Przeczytaj o Renault Megane

Renault Megane 1.2 TCe przyzwoita propozycja
Renault Megane 1.2 TCe przyzwoita propozycja Moda na małe silniki benzynowe z turbo na dobre zagościła w świecie motoryzacji. Coraz większe i cięższe auta napędzają dziś jednostki o pojemnościach, które jeszcze kilka lat temu zarezerwowane były wyłącznie dla aut miejskich. Efekt? Kompaktowego Forda Focusa może napędzać zaledwie litrowa, trzycylindowa jednostka o mocy 125 KM (a wersji Fiesty Red nawet 140 KM). Inżynierowie Renault nie poszli aż tak daleko. W testowym Megane III po faceliftingu pracuje 1.2 litrowy benzyniak o mocy 130 KM i przyzwoitym momencie obrotowym 205 Nm. Sprawdźmy więc czy downsizing w wykonaniu francuskiego producenta to tylko chwilowa fanaberia wyczulonych na ekologiczny boom speców od marketingu czy sensowne rozwiązanie przyszłości.

Renault Megane - zobacz filmy

Renault Megane 1.2 TCe 130 KM - acceleration 0-100 km/h
Renault Megane 1.2 TCe 130 KM - acceleration 0-100 km/h Kolejny pomiar przyspieszenia wykonany za pomocą DriftBoxa. Tym razem sprawdziliśmy Renault Megane z silnikiem 1.2 TCe o mocy 130 KM.
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - acceleration 0-100 km/h
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - acceleration 0-100 km/h Renault Megane Coupe GT z silnikiem 2.0 T o mocy 220 KM - dokładny pomiar przyspieszenia wykonany za pomocą DriftBoxa.
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - pomiar spalania
Renault Megane Coupe GT 2.0 T 220 KM - pomiar spalania Renault Megane Coupe GT z silnikiem 2.0 T o mocy 220 KM - nasz pomiar spalania w różnych warunkach.

Renault Megane I 1.4 e 75KM 1996-2000 338