Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Marcin, 6 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Renault Scenic I Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : 131000 tyś. a silnik suchy pracuje równo i w miarę cicho. Absolutnie żadnych problemów.
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Samochód pakowny wygodny chociaż powolny, to jestem z niego zadowolony. Pali trochę dużo, ale też żeby jechać trzeba trochę przycisnąć pedał gazu. Między tankowaniami komputer pokazuje 8.3jest to jazda mieszana. Samochodem przejechałem przez dwa lata 40000km.i wymieniłem dwie cewki, termostat. Po za tym filtry i oleje. Klimatyzacja super (Chorwacja +40) bez problemów.Polecam dla rodzin z dziećmi.
Mechanicznie bez większych zarzutów. Termostat i dwie cewki.
Skrzynia działa jak należy, tylko drazek zmiany biegów ciągle drga, ale te auta tak mają.
Początkowo po zakupie uczucie że auto mocno przechyla, ale to tylko spowodowane pozycją za kierownicą.
Widoczność doskonała, duże szyby wszystko widać jak na dłoni.
Ogrzewanie, klimatyzacja sprawują się jak należy (klimatronic) szyby nie parują latem klimatyzacja działa bez zarzutu. Trzeba pamiętać o serwisowaniu klimatyzacji.
Miejsca dużo dla dwoje dorosłych i dwoje nastolatków jest ok.
Wyciszenie do 80km/h jest ok powyżej niestety jest głośno.
Spanie nie należy do najniższych, za to części i naprawy są naprawdę na niskim poziomie.
Cena adekwatna do jakości, trochę plastiku trochę weluru i to wszystko. Limuzyna to nie jest.
Po przejechaniu 40000 km. przegląd olejowy plus klocki przód i tył oraz tarcze tył (nie wiem kto tam zaglądał wcześniej) doszedł termostat oraz dwie cewki reszta niezawodna.
Cewka zaplonowa w drodze do pracy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

9,3