Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

lukasszafr@op.pl, 15 lat temu
Silnik 1.9 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Renault Scenic I Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Miękie i ciche zawieszenie, wiadomo duże autko i wygoda w prowadzeniu :D
Jestem zadowolony z zakupu, nie szukałem auta na wyścigi rajdowe, ani na szpan, chodziło mi o wygodne autko w miarę nie awaryjne służące do celów domowych, rekreacyjnych i myślę, że trafiłem w dziesiątkę :D
Silnik jest cichy, elastyczny, ale czasami się dusi jak by chorował na astme, szczególnie na małych obrotach i przy ruszaniu. Ogółem jest ok, bo przecież nie jest to samochód wyścigowy :D
Narazie obiecująco, choć czepie drążkiem na biegach i wkurzające jest wbijanie wstecznego, ale idzie się przyzwyczaić.
Jak na razie nie narzekam, powiedział bym że jestem uchachany wsiadając do samochodu nic nie trzepie i nie bije, wiadomo plastiki puszki w schowku stukać zawsze będą, no chyba że się kupi Majbacha :P.
Jest bardzo dobra duże szyby, bardzo dobra widoczność, no i te lusterka panoramiczne dają rady... Ps. jak komuś się nie podoba niech spróbuje wycofać WV LT maxem ..
Daje rady, schowki wszędzie jak to w samochodzie familijnym, no i ten klimatyzowany schowek na napoje Miodzio :D, aczkolwiek jest i minus ale mały brak podłokietnika w mojej wersji, ale wszystko jest do nadrobienia :D, no i te składane krzesła ... spox
Nie dałem 5 gwiazdek bo nie wiem jeszcze jak się będzie samochód zachowywał w zimie jeszcze nim nie jeździłem.
Ja jestem ucieszony, jak bym wsiadał do Boeinga 747 ponieważ stwórca nie dał mi wzrostu :D nadrabiam czymś innym ... :D, moja żonka jest wyższa i nie narzeka..
Doskonałe wyciszenie silnika, wiadomo przy obrotach 3000 już słychać silnik dobrze, ale radia nie muszę z tego względu pogłaśniać, po za tym to disel muzyka dla moich uszu :D, a po za tym plastiki czeszczą, ale nie na tyle żeby się tym aż tak przejmować, w końcu jest to samochód średniej klasy.
Teraz doskonale,ale jak go kupiłem scenica spalanie, na komputerze oscylowało w granicach 7.2 /7.5 l/100km i byłem przerażony co ja kupiłem, okazało się że prowadniczki w hamulcach były zapieczone po wymianie tarcz i klocków i regeneracji prowadniczek spala teraz, miasto 6.5 l/100km, mieszane miasto trasa 6.3 l/100km, a na trasie 6 l/100km. Teraz moge furać :D
wiadomo im wyższa sena tym lepszy komfort, ale mnie wystarcza to co mam :D i śmiało mogę powiedzieć zadowalająca.
Nie mogę się wypowiedzieć na ten temat, mam scenica 2 tygodnie, ale wymieniłem już klocki i tarcze z przodu z regeneracją prowadniczek, wymieniłem olej filtry, teraz przymierzam się do serwisu klimy :D wiadomo lato nadchodzi :D co się dalej okaże życie pokaże :D ps. uzmysławiam że jeśli kupujesz używane autko musisz ponieś dodatowe koszty wiadomo nic nie jest wieczne :D
zaznaczyłem 4 gwiazdki, ale nie moge sie wypowiedzieć na ten temat za krótko mam scenica

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 105KM 77kW [l/100km]

6,3