Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Rok produkcji 2004
Renault Scenic II 2.0 i 16V T 163KM 120kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń jest bezkonkurencyjna
Inne : Brak
Samochod godny polecenia dla specyficznych osob. Posiadam wersję krótką. Raczej nadaje się bardziej do miasta niż na autostrady. Ja bym go nie kupił drugi raz przez to słabe wyciszenie. Akurat mam sporo dróg szybkiego ruchu w okolicy i bardzo jest to dla mnie uciążliwe.
Nie mam z nim problemów. Jest dość dynamiczny, niestety trochę pali, a nie inwestowałem w LPG. Przy moim przebiegu nie ma jakichś poważnych awarii. Przy dłuższej jeździe na autostradzie potrafi wypić trochę oleju.
Uważam że przełożenia są za krótkie. Na autostradzie przy 140 obroty są dość wysokie. Przy tym silniku spodziewałem się połykacza kilometrów na autostradzie, a mam raczej miejskiego vana.
Nie mam zastrzeżeń. Zawieszenie dobrze wybiera dziury. Mimo wysokości jest dość stabilne w zakrętach. Kierownica też lekko chodzi, samochod jest dość zwrotny.
Nie ma co gnić, nie ma co pisać
Widoczność okej. Duże przeszklenia, krotki przód i tył. Na minus tylko mikroskopijne lusterka, ale da się przyzwyczaić.
Duże schowki, dużo schowków, regulowane siedzenia z przodu i z tyłu, regulowany układ siedzień. Dla rodziny w sam raz. Mimo krótkiego tyłu można wnętrze przemodelować i sporo zmieścić.
Mam wersję z panoramą i na tyle potrafi zrobić się ciepło. Brakuje jakichś dodatkowych nawiewów na tył. Z przodu jest okej.
Tu jest super. Sam za sobą siadam z zapasem. Dziecko nie kopie w tyl fotela, manewrowanie fotelikiem bajeczne bo można wysunąć tyle fotele, z przodu można położyć fotel pasażera i też zyskać przestrzeni. Ogólnie tutaj, jest jak w limuzynie.
Tu jest bardzo słabo. Szyberdach świszczy powyżej 130 km, przez krótką skrzynie silnik wyje na autostradzie. Sam w sobie silnik jest dość cichy, ale przy takiej mocy skrzynia mogłaby być nieco dłuższa.
Przez 2 lata praktycznie bezawaryjny.
Ma kilka swoich bolączek standarowych dla tego modelu. Ceny akurat mojej wersji są dość wysokie, ale ogólnie samochód jest przystępnycenowo
Spalony xenon i wymiana klocków. Tyle przez 2 lata.
Brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V T 163KM 120kW [l/100km]