Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Renault Scenic II 1.5 dCi 105KM 77kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Sprawny i ekonomiczny
Układ elektryczny : już po kilku tysiącach przepalają się żarówki, bezsensu zupełnie.
Mimo drobnych mankamentów daję -5. Jestem z rodziną zadowolony z tego wyboru. Za rozsądne (dla mnie)pieniądze mam obszerne auto do którego na ostatnich wakacjach spakowałem łóżeczko turystyczne dwie walizki, jedną torbę, leżaczek i inne drobiazgi. Dziecko z i do fotelika można włożyć/wyjąć bez najmniejszego problemu. Drzwi krótsze niż w innych nie vanowanych autach co ceni się na przysklepowych parkingach. Poza tym na parkingach dobrze się nim manewruje dzięki wspomaganiu i dużym przeszkleniom. Użyteczne dodatki w postaci czujnik deszczu i automatycznego hamulca ręcznego dodatkowo przekonują do tego auta. W codziennym użytkowaniu przydaje się i ceni się bardzo łatwe składanie tylnych siedzeń. Fajnie wygląda, ale nie sprawdzałem tego na trasie całkowite wyjęcia środkowego fotela i przysunięcia skrajnych do siebie - wygoda duża, tylko niewiem jak byłoby z hałasem od bagażnika.
Jak na moje potrzeby to +4, na trasie z rodziną nie odstaję, dobre średnie przeloty osiągam;). Porównując jednak ze służbową octavią (też diesel) to trochę głośniej terkocze.
Daję 5! Nic nie haczy, nic nie wskakuje. Skrzynia jest 6-cio biegowa co fantastycznie sprawdza się poza miastem.
Jest to dobre rodzinne, na małą rodzinę auto i tak się zachowuje na drodze tzn. za ostrych zakrętach ma się wrażenie, że koła odrywają się od asfaltu. Trochę gorzej też jeździ się poza miastem w wietrzne dni.
Widoczność super. Doskonale manewruje się na parkingu dzięki wysokiej pozycji za kierownicy i dużych oknach. Jedynym malutkim mankamentem są te małe nie otwierane okienka z przodu które trzeba rano otrzeć z pary/wody bo inaczej z widocznością jest kiepsko.
Minus: regulacja oparcia fotela skokowa, zamiast najczęściej spotykanej płynnej - zawsze przy zmianie ustawienia na początku chciałoby się jeszcze coś skorygować, a niemożna co ten jeden ząbek to już za dużo. Plus: dobre sterowanie radiem i CD z kierownicy. Idealne położenie lewarka skrzyni biegów. Podłokietnik.
Daję +3. Wiem że to dość obszerny samochód, ale stanowczo zbyt długo trwa schłodzenie nagrzanego wnętrza. Poza tym można było pomyśleć i dać z tyłu jakieś nawiewy.
Z przodu super, z tyłu jak dla mnie gorzej. Jestem raczej wysoki i trochę długość siedziska dla mnie jest zbyt krótka - na szczęście z tyłu nie jeżdzę.
Przy maksymalnych prędkościach autostradowych trochę głośniej niż w innych znanych mi autach, ale generalnie jest dobrze - stąd też 4.
Ekonomiczność w moim wydaniu to na razie koszty paliwa i jestem z nich bardzo zadowolony (zapraszm do mojego dziennika kosztów). Przegląd dopiero przedemną więc nie mogę się wypowiedzieć. Trochę psuje moją ocenę przepalające się żarówki (pierwszy raz bodajże po 8 tyś km) na szczęście z wymianą nie jest tak źle jak to inni opisują, że muszą wyjmować akumulator i inne cuda. Ja pojechałem pierwszy raz do warsztatu poglądnąłem jak można to zrobić prosto, szybko i następnym razem tak właśnie samodzielnie zrobiłem - na nie szczęscie zbyt szybki znów się przepaliła żarówka.
Dla mnie stosunek cena/jakość to 5. Udało mi się wynegocjować dobry upust i drobne dodatki.
Jak pisałem powyżej przepalają mi się bezsensu żarówki. Po 20kkm coś mi piszczy/stuka w tylnym kole - poczekam jednak do przeglądu, żeby to zrobić. Poza tym wszystko inne elegancko. Acha, nie wiem czy to tu pisać, ale wkurza mnie komputer - gdy pojawia się rezerwa to znika prognozowany dystans do przejechania, trochę to bezsensu bo wtedy właśnie jest on najbardziej potrzeby.
Wystawiam 4 (bo to piszczenie/stukanie w tylnym kole). Poza tym co mogłoby się stać po 25kkm przebiegu?

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,4