Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Neandertalczyk1, 18 lat temu
Silnik 1.5 dCi 80KM 59kW
Rok produkcji 2003
Renault Scenic II 1.5 dCi 80KM 59kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z tego auta. Jak przybierałem się do wymiany samochodu to chciałem jakiegoś minivana, diesla o małej pojemności, stosunkowo dużej mocy, żeby był ekonomiczny, miał klimę automatyczną i był tani w eksploatacji. Nie byłem zwolennikiem Renault´a ale cóż "cena czyni cuda" i to właśnie mi się bardzo spodobało ponieważ konkurencja proponowała to samo za przynajmniej 10 tys. PLN więcej. Tylko jedna żecz mi się w nim tak do końca nie podoba. Bardzo futurystyczna i odważna sylwetka. Co do serwisu Reno to nie mam żadnych zastrzeżeń. Zrobiłem go wczoraj po przejechaniu 30 tys km. Wszystkie usterki objęte gwarancją usuneli bez słowa, aż miło ( łożysko na macpersonie i wyłącznik kierunkowskazów). Na dodatek dostałem gratis mycie i czyszczenie a za wszystko zapłaciłem brutto 667 PLN po przejechaniu 30 tys. km.
bardzo cichy
Na pierwszym serwisie 30 tys. km okazało się że jest do wymiany łożysko na macpersonie i mechanizm wyłanczający kierunkowskazy.
Proźba do konstruktorów następcy Scenika: w nowym modelu mogliby fotele tylne zrobić rozkładane do poziomu a nie tylko o kilka stopni.
Naprawa w serwisie trwa 3h. Trochę długo ale dają na ten czas samochód zastępczy.
Idealna. Jak kupowałem swojego to najtańsza wersja kosztowała jakieś 55 tys. PLN
Renault Scenic II