Lista ocen Renault Scenic III (75) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Enart
XMOD Energy dCi 130KM 96kW
Auto przy tak niewielkim przebiegu nie wygenerowało dodatkowych kosztów utrzymania oprócz oleju napędowego. Napędu pali bardzo mało, przy normalnej jeździe 5,5 lit/100 km.
~emero.new.way.o2.pl
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Jest o wiele gorzej niz myślałem. 12 l w mieście to standart przy klimatyzacji. No ale ta moc musi się przekładać na spalanie. nie narzekam. rkompensta wspaniałe przyspieszenia.
~Darek
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Podobno na dotarciu ma prawo palić więcej. W moim przypadku jak narazie tylko jazda po mieście. Radą jest korzystanie z wyświetlanej strzałki sugerującej zmianę biegu na wyższy.
~Paweł
Minivan 1.2 Energy TCe 130KM 96kW
Jaka na tą masę i gabaryty spalanie nie jest złe. Gorzej wychodzi spalanie w mieście - tutaj, w korkach można dobić nawet do 9,5 litra.
~kryswin
Van 1.6 16v 110KM 81kW
instalacja gazowa, średnio 10l lpg/100. Minimalne zużycie 7 litrów gazu. A instalacja nie jest ustawiona na najniższe spalanie. serwisy tanie
~Marcin
Van Facelifting 1.6 dCi eco2 130KM 96kW
Jak zwykle w testach fabrycznych rewelacja, w testach rzeczywistych nieco gorzej choć uważam że jak na prawie 1,5t to i tak zużycie nie zabija.
~Renowiec
Van 1.5 dCi FAP 110KM 81kW
generalnie myślałem ze będzie mniej. W trasie przy jeździe około 90 km, około 5,5 l. W trasie na autostradzie około 6l. Miasto około 7,5l.
~bbehemon@gmail.com
Van 1.6 16v 110KM 81kW
Zużycie paliwa in minus, natomiast dostrzegam, że z każdym przejechanym km spada (dociera się), oby tak dalej. Przeglądy 2 lata/30 tys km. tyż piknie.
~Ja
Van 2.0 dCi FAP 160KM 118kW
Osobiście wymieniam olej i filtry co 5/6 miesięcy oraz tankuje na sprawdzonych stacjach i nie miałem większych problemów
~Polecam AREK
Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
jak na tak dużą budę wynik 8-10 litrów LPG jest dla mnie rewelacją, przy spokojnej jeździe można uzyskać wynik 7L.