Ocena kierowcy - Renault Twingo II Hatchback 3d

yogos, 12 lat temu
Silnik 1.2 16v 75KM 55kW
Rok produkcji 2008
Renault Twingo II Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort podróżowania jeżeli chodzi o zawieszenie i siedzenia jest naprawdę idealny w tym samochodzie.
Przeniesienie napędu : Maglownica + końcówki drążków kierowniczych po 60 tys do wymiany
Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony z samochodu, generuje bardzo niskie koszty utrzymania, części są tanie, gdy trzeba można zrobić sobie duży bagażnik jak trzeba kogoś przewieźć to znowu można zapewnić komfortową przestrzeń, naprawdę dobrze opracowany samochód.
Powiem tak, do miasta idealnie, niestety długie trasy to na pewno nie tym samochodem, na 5 biegu powyżej 3.5 tys obrotów robi się już głośny. Wyprzedzanie też nie należy do przyjemności, żeby samochód stał się trochę bardziej dynamiczny trzeba go wrzucić na co najmniej te 4 tys obrotów.
Przełożenia ok, jadąc 60 km/h można spokojnie wrzucić 5 bieg, biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, skrzynia wg mnie duży plus tego samochodu
Zawieszenie w tym samochodzie jest bardzo wygodne, jechałem nim 1000 km do niemiec i pod względem komfortu układu jezdnego sprawdził się wyśmienicie.
Tutaj miałem problemu żeby na początku sie przyzwyczaić - bardzo wysoka pozycja za kierownicą, praktycznie siedzi się jak w busie ale widoczność jest bardzo dobra, troche małe lusterka boczne ale można się przyzwyczaić
Samochód mam z instalacją LPG założoną od nowości poprzez salon renault pietrzak. Sprawuje się wyśmienicie, samochód nie generuje praktycznie żadnych dodatkowych kosztów. Jedyne co się stało to maglownica przy 60 tys się \"wystukała\" ale na allegro bez problemu znalazłem oryginalną roczną z bardzo małym przebiegiem za 200 zł także części są bezproblemowe do znalezienia i bardzo tanie w stosunku do innych samochodów
Szybko się nagrzewa, nie ma problemu z odparowaniem szyb, klimatyzacja chodzi bardzo dobrze, nie obciąża silnika mocno.
Tutaj cudów nie ma wiadomo ale i tak jak na samochód tej klasy jest dużo miejsca, świetne rozwiązanie z przesuwanymi tylnymi siedzeniami, tyłu z powodzeniem można przewieźć wysokie osoby, miejsca jest dużo i na nogi i nad głową, niestety po rozsunięciu maksymalnie tylnych siedzeń bagażnika praktycznie nie ma ;)
do 120 km/h jest ok ale powyżej zaczyna już męczyć hałas, szczególnie przy długich trasach. Używając na co dzień w mieście wyciszenie jest bardzo dobre.
Szczerze to zużycia paliwa nigdy nie zmierzyłem, użytkuje go cały czas na gazie i tak spala mi w mieście 7l gazu w trasie do 70 km/h 6 l a na autostradach jadąc 130-140 km/h 10 l gazu. Do tej pory miałem jedną naprawe (maglownica) i tutaj było miłe zaskoczenie co do ceny.
Gdy rok temu zastanawiałem się nad zakupem w gre wchodziła corsa, colt, ibiza, jednak moje twingo w podobnej cenie okazało się najmłodsze z najmniejszym przebiegiem i bardzo dobrym wyposażeniem.
Z drobiazgów nic praktycznie sie z nim nie działo. Fabryczny bluetooth działa bez zarzutów, tak samo jak radio z mp3, zero problemów z drobiazgami póki co:)
Tutaj jak piałem powyżej, wymiana maglownicy przy 60 tys km, obluzowała się i zaczeła dość mocno stukać, podobno wada fabryczna w tych samochodach.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16v 75KM 55kW [l/100km]

7,7